Čaje poznamo že stoletja, številne kulture pa imajo svoje običaje in tradicije. Vsi jih radi pijemo, če prej ne, pa takrat, ko zbolimo. A tokrat bomo o čajih pisali z drugega zornega kota. Uporabljene čajne vrečke po navadi zavržemo, pri tem pa se ne zavedamo, kako koristne so tudi po uporabi.
Uporabljeno mešanico kompostirajte
Uporabljene čajne mešanice naj ne romajo v smeti s preostalimi odpadki, temveč na kompost. Tako boste poskrbeli, da bo vrt dobil več hranil. Uporabite jih lahko tudi za pripravo prevretkov ali blagih gnojil oziroma škropiv. Posebno primerni za to sta kamilica in meta, sadne mešanice pa niso najboljše. Seveda pa ne bo nič narobe, če se bodo znašle na kompostu. Če embalaža ni razgradljiva, jo odstranite.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Osvežite vonj doma
Čajni listi in zelišča v vrečkah pripomorejo tudi k absorpciji neprijetnih vonjav. Tako lahko ekološko osvežite prostore, hladilnik, koš za oblačila, koš za smeti, preproge … Če se boste lotili osvežitve preprog, suhe liste iz čajnih vrečk potresite po njih in pustite nekaj ur. Nato preproge temeljito posesajte.
Uporabljene čajne vrečke dobro posušite, nato pa vsebino stresite v steklen kozarec in hranite na polički v hladilniku, kjer bo absorbiral neprijetne vonjave, ali pa mešanico natresite v bombažne ali sintetične vrečke ter jih dajte v koš za smeti, ob koš za oblačila, mačje stranišče …
Preženite mravlje in miši
Letos je sezona miši, a tudi mravlje pogosto najdejo pot do našega doma. Tako mravlje kot miši ne prenesejo vonja poprove mete, zato lahko uporabljene vrečke uporabite tudi kot naravni odganjalec nepovabljenih gostov. Še bolje bo, če boste na uporabljene vrečke kanili nekaj kapljic eteričnega olja poprove mete in osvežili vonj doma.