Zanimivosti

Se nam zdaj obeta še en šok?!

c.r.
17. 6. 2022, 12.00
Deli članek:

Nad NLP-je tudi Nasa. Po več desetletjih v temi si vlada Združenih držav Amerike v zadnjih nekaj letih prizadeva raziskati fenomen neznanih letečih predmetov.

PX
Nezemljani naj bi bili izjemno lahki, a vseeno zelo trpežni.

Pred dnevi pa so pri ameriški vesoljski agenciji Nasa oznanili, da se bodo tega lotili tudi sami. Še pomembnejše je, da nameravajo, glede na prve izsledke, raziskavo še razširiti.

Vesoljska agencija bo proučevala podatkovno gradivo, ki so ga zbrali njeni observatoriji – bodisi v zraku bodisi na tleh. Na lovu bodo za anomalijami, ki jih ni mogoče preprosto razložiti z obstoječim znanjem.

Raziskavo bo vodil astrofizik David Spergel, Nasa pa pričakuje, da bo trajala devet mesecev. Zanjo v prvi fazi ne nameravajo zapraviti več kot 100 tisoč ameriških dolarjev (skoraj 95 tisoč evrov).

Gre namreč le za postavljanje temeljev.

Nova znanost

V Nasi so ob tem sporočili, da pričakujejo odkritje »nove znanosti«. »Velikokrat se je že zgodilo, da se je nekaj, kar se je zdelo skoraj čarobno, izkazalo za nov znanstveni učinek,« je dejal eden od njenih administratorjev Thomas Zurbuchen.

Bill Nelson, nekdanji ameriški senator, ki je pod ameriškim predsednikom Joejem Bidnom postal Nasin administrator, je že oktobra 2021 nakazal, da Naso zanimajo poročila o neznanih letečih predmetih. In kot je še dejal Zurbuchen, pričakujejo, da bodo po začetni raziskavi vedeli, katere informacije so ključnega pomena, kako jih pridobiti oziroma kje jih iskati.

odkrito.si
Tudi JLA je imela bližnja srečanja z NLP in Nezemljani.

Edinstveni položaj

Neznane leteče predmete je v zavest javnosti znova pahnila objava The New York Times iz leta 2017, ki je razkrila, da so v Pentagonu splavili poseben program, ki se poglablja v poročila pripadnikov ameriške vojske o neznanih letečih predmetih, za katere niso imeli razlage.

Preliminarno poročilo so objavili v sredini lanskega leta.

Ne gre zanikati, da je Nasa v edinstvenem položaju, da razišče, kaj se dogaja na našem nebu – da razišče neznano. Področje neznanih letečih predmetov nameravajo »obogatiti s podatki«, s čimer bo postalo »vredno znanstvene preiskave in analize«.

In čeprav je Zurbuchen večkrat namignil na naravne, a nerazložljive pojave, je treba omeniti, da Nasa po letih zamud le »lovi« inteligentne oblike življenja v vesolju. Potem ko je v 90. letih prejšnjega stoletja senator ameriške zvezne države Nevada »ugasnil« njen dragi program SETI, ki je bil namenjen iskanju zunajzemeljskih oblik življenja, je Nasa šele v zadnjih letih postala pripravljena sodelovati pri iskanju znakov nezemljske tehnologije.

Iščejo tudi življenjske oblike v Osončju, denimo na Marsu ter lunah Evropa in Titan. V tem pogledu je zanimiva Saturnova luna Enkelad, pod površjem katere je ocean.

Skratka, razumevanje pestre palete pojavov na nebu, tudi neznanih letečih predmetov, bo pripomoglo k razumevanju našega planeta. Morda izvemo kaj več o novih vremenskih pojavih, ki Nasinim znanstvenikom prej pridejo na misel kot pa Nezemljani.

Delo bodo začeli »že« letos jeseni.

Za posnetke je zaslužen SOHO (Solar and Heliospheric Observatory).


Estrada

radio-1
Šou domov

Robert Roškar ostal brez sovoditeljice

Jaka Peterka
Jaka Peterka

Priljubljeni radijski voditelj iskreno o varanju

Maruša Mišmaš Zrimšek, nosečnost
Maruša Mišmaš Zrimšek

Slovenska atletinja si želi po porodu nastopiti na olimpijskih igrah

Melania in Donald Trump
Oblačenje prve dame

Kaj modni opazovalci pričakujejo od Melanie Trump?

Čedno dekle, Pretty Woman
Neprimerni in sporni

Večne filmske ljubezni, ki bi bile danes močno obsojane

dagi in monika 1
Anže Langus Petrović

Mož Avsenikove vnukinje se je navadil na poročni prstan

Zanimivosti

rep03-2025_naslovka
Zanimivosti

Obračun v političnem zakulisju: tarča je Robert Golob, ne Boštjan Poklukar

neprepoznavni_1
Preprost program

Postanite neprepoznavni v samo nekaj tednih

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?