Finančni virus

Boris Vene: »Mi nismo ovce, ampak smo levi, ki se morajo prebuditi«

Lara Jelen / Revija Zarja
10. 10. 2021, 20.21
Posodobljeno: 10. 10. 2021, 21.22
Deli članek:

Boris Vene je avtor knjižnih uspešnic, življenjski coach, ustanovitelj delavnic body reset in človek, ki je preživel, po kriterijih medicine, neozdravljivega raka. Njegova žena Mojca Vene Moksha pa je evolucijska astrologinja, ki zadnje čase razkriva ključne vzroke velikih sprememb, ki se nam dogajajo. Skrbelo jo je, ali so ljudje sploh pripravljeni slišati, kar ima povedati. Njenih uvidov ne boste našli v knjigah. Ker so tiste, ki vodijo do takšnega znanja, skrbno skrite in javnosti nedostopne.

Zarja Jana
Boris Vene

»Imate občutek, da gre tudi čas vse hitreje? Le kdo ga nima! Če je verjeti določenim raziskovalcem, se čas 'pospeši' oziroma skrajša vedno pred zaključkom določenega ciklusa. Mnogi od nas smo slišali o 'propadlih' civilizacijah, kot so Atlantida, Lemurija … Smo mi naslednja? Očitno se svet, kakršnega smo poznali, zaključuje,« razmišljata Boris Vene in Moksha. »Preteklosti ni več. Prihodnost se še ni zgradila.« Ampak, ali kriza, v kateri smo se znašli, predstavlja naš začetek ali konec? To še ni odločeno, pojasnjujeta. Imamo dve možnosti, katera se bo udejanjila, pa je odvisno od nas samih.

Katero tabletko boste vzeli?

Boris Vene vidi resnico in opozorila tudi tam, kjer jih marsikdo nikoli ne bi iskal. V znanstvenofantastičnih filmih. Prepričan je, da nam elita to, kar se bo dogajalo, bolj ali manj v simbolih razkriva skozi filme. Eden takšnih je Matrica, v kateri se je moral glavni igralec odločiti, ali bo vzel rdečo tabletko in ostal v Čudežni deželi ali modro tabletko, po kateri se bo zbudil v svoji postelji in verjel, kar pač želi verjeti. »Pred podobno izbiro smo se znašli ljudje v trenutni situaciji, ko imamo na razpolago dve skrajnosti. Ena je tako imenovana elita, druga pa zarota. Elita s svojim delovanjem vsekakor pretirava. Vsakemu, ki zna šteti do pet, je že kristalno jasno, da imamo vedno manj svobode. Na drugi strani pa so tisti, ki se borijo proti temu, torej skupine, ki verjamejo, da je vse zarota. Tudi slednji mnogokrat zelo pretiravajo, celo tako, da že v vsem vidijo konec sveta. Bomo izbrali pot elite ali vernikov v zaroto? Sam se ne odločam za nobeno od teh poti, saj ne glede na to, za katero se odločim, v vsakem primeru nekdo manipulira z mano in me ujame v matriko. Če bi se v tem trenutku zavestno prebudilo dovolj ljudi, bi matrika, ki jo živimo, preprosto razpadla,« pravi.

Dve poti v prihodnost

Dve možnosti sta, kakšna bo videti naša prihodnost. »Prva vodi v transhumanizacijo človeštva, kar pomeni, da bi se človek priklopil na umetno inteligenco. Marsikomu se bo ta pot morda zdela celo privlačna, ponudili nam bodo večno življenje, tehnologija bo povezana z našim telesom, povezavo do interneta bomo, recimo, imeli kar v svojem telesu, lahko bodo nadzorovali naše organe in pravočasno ukrepali, kadar bo kaj narobe, naše telo se bo s pomočjo tehnologije obnavljalo. Ampak! Če nas lahko nekdo upravlja in rešuje, nas lahko tudi uniči. To pomeni, da če bomo preveč prebujeni, nas lahko tudi odklopijo.« Si res želimo v smer, kjer nas bodo lahko upravljali po mili volji? »Elita ima vse, nima pa izvorne esence. S transhumanizacijo bi jo dobili,« pravi sogovornik, ki ga ne skrbi toliko aktualni virus, temveč finančni virus in pomanjkanje hrane. »Kdaj lahko človeka nadzoruješ? Ko je lačen.« Takrat je človek pripravljen narediti in pristati na marsikaj. To pa je hkrati namig za drugo možnost, ki nam ostaja. »Povežimo se. Poskrbimo za dobro samooskrbo. In kar je najpomembneje: spoznajmo, kdo v resnici smo.« Mi nismo ovce, ampak smo levi, ki se morajo prebuditi, pravi: »Smo brezmejna zavest na kratkem postanku na planetu Zemlja. Ko spremenimo svojo percepcijo, spremenimo svoje življenje. Ali povedano drugače: ko spremenimo svojo zgodbo, ki si jo v glavi ves čas govorimo, zajamemo svojo neskončno moč.« Morda se sliši preprosto, a preizkušnje bodo zelo velike, opozarja Vene.

Kdor nadzoruje hrano, nadzoruje svet

Naša zavest se v tem hipu tako razširja, da je treba nujno napraviti drastične spremembe, nadaljuje. In kaj lahko naredimo, da prehod v nove čase za nas ne bo tako turbulenten in temačen? »Zavedajmo se, da smo nadzorovani preko strahu. Ko začnemo spoznavati, da smo neuničljiva zavest, in ko ne dovolimo, da z nami manipulirajo, se zoperstavimo svojim bojaznim.« Svetuje tudi, da vsaj občasno naredimo kaj brezpogojnega za ljudi, naravo ali živali. Sam vsak dan naredi kaj brezpogojnega, druge pa spodbuja, da to počnejo vsaj enkrat na mesec. Ste, denimo, vodovodar in izveste, da si nekdo ne more privoščiti popravila pipe, ki pušča. Popravite mu jo brezplačno. »Predstavljajte si, da deset tisoč ljudi z različnimi spretnostmi naredi eno brezpogojno uro za sočloveka, žival ali naravo. Ko začnemo pristopati s takšno ljubečo energijo in pri tem nič ne pričakujemo v zameno, se začnejo dogajati čudeži.«

Poskrbimo tudi, da bomo čim bolj samooskrbni in čim manj odvisni od denarja. »Denar je tisti, ki nas ohranja na tem hrčkovem kolesu. A ne tisti, ki ima denar, tisti, ki ima hrano, nadzira svet. Tudi najbolj miroljubni ljudje bodo želeli nahraniti svojega otroka, če zmanjka hrane.« Zato poskrbimo, da nismo odvisni od zunanjih trgov, spoznajmo in podprimo kmete v svoji bližini, če jih še ne.

Morda najbolj bistveno pa je, da ne dovolimo, da nas delijo. »Nehajmo gledati samo na svojo rit, začnimo se zavedati, da še nekdo drug živi na tem planetu. Vsakega človeka poskušajmo jemati takšnega, kot je, poiščimo njegovo lepoto. Temačne čase še lahko preprečimo. Z levo roko! Samo povežimo se. Ne govorim o nasilju, vojni. Govorim o preprosti besedi NE. Jaz se tega ne grem.«

Kaj nas čaka?

Mojster je rekel: »Ko boste poznali začetek, boste poznali konec.« Krize rahljajo zagozdene vzorce in trdovratna stališča. »Tako nas pretresejo, da ne zmoremo več vzdrževati inercije v coni udobja. Naredimo lahko odločilni korak naprej, brez dodatne energije ali poguma, ki bi ju sicer potrebovali. Zdaj lahko, morda najlaže v življenju, stopimo iz senc strahov, dvomov in omejitev. Znana je misel, da je najtemnejša noč pred svitom.« Boris verjame, da se bo »zasvitalo«, kot si želimo, le, če se bomo zavedali, da je ključna energija osebna odgovornost. »Mi izbiramo, mi odločamo, mi kreiramo.« Moksha je s pomočjo astrologije »napovedala« dogajanje v sedanjem času z besedami: »15. maja 2018 je astrološko prešel Uran v Bika, kar pomeni, da bo v naslednjih sedmih letih več sprememb kot pred tem v celotni (znani) zgodovini človeštva.« Astrološko gledano se je torej val korenitih družbenih sprememb začel pred tremi leti. Val se je dvigoval nekje do sredine marca letos, sedaj se spušča. To ne pomeni umirjanja. Predstavljajte si največji val, ki si ga lahko zamislite. Ko se dviguje, vleče vase vse, spodriva vse, kar ni dovolj trdno. In ko pride na svoj vrh, se začne prelivati navzdol. Takrat se začne sproščanje vse te silne, nakopičene energije. Zmlel in odvrgel bo vse, kar je posrkal vase, kar bo ostalo za njim, bo drugačno, kot je bilo prej. Ne, ne govorimo o apokalipsi, poudari Vene: »Apokalipsa ne pomeni uničenja sveta, izraz 'apokalipsis' v stari grščini pomeni razkritje znanja, dvig tančice ali spoznanje o nečem. Z verskega stališča je to običajno razkritje nečesa skritega v smislu nebeških skrivnosti.«

New age, še ena slepa ulica

Moksha je zadnja leta z evolucijsko astrologijo veliko raziskovala preteklost in spoznala, da zgodovino pišejo zmagovalci. »Dejstva so mnogokrat prirejena, začenši z zgodbo o Adamu in Evi. Že samo teh je več. Skozi vso zgodovino smo z nami manipulirali različni sistemi – od šolstva, znanosti, religije, medicine in po novem tudi new agea: to sedaj je šele slepa ulica. Nič nam ne koristi, če pozitivno razmišljamo, storimo pa nič. Če imamo plevel na vrtu, ga z meditacijo ne bomo odpravili. Z meditacijo in pozitivnimi afirmacijami ni sicer popolnoma nič narobe, a treba je biti tudi aktiven.«

Delavnica, da bi razumeli sebe in svet

V oktobru Boris Vene in Moksha pripravljata spletno delavnico, »kot je še ni bilo«. »Da bi razumeli, zakaj je ta svet tak, kdo je za to kriv in kaj narediti, je treba videti širšo sliko, precej precej širšo. Edino, kar boste na štirih petkovih srečanjih na Zoomu potrebovali, je, da poskušate na stran potisniti vse, kar imate v glavi – to pomeni, da se za nekaj časa odrečete presojanju, ocenjevanju, kritiki in vsem tovrstnostim miselnim konstruktom ter skušate ostati odprtega srca in odprtega uma.« Si upate? Soeren Aabye Kierkegaard, danski filozof, teolog, pesnik, je pred dvema stoletjema modro zapisal: »Drzniti si pomeni za trenutek izgubiti tla pod nogami. Ne drzniti si pomeni izgubiti samega sebe.«

Več zanimivih vsebin si preberite v novi izdaji revije Zarja Jana.

zarja jana
naslovnica