Ingver
Ta mali gomolj v kitajski tradicionalni medicini uporabljajo že tisoče let. Njegove grelne lastnosti ne pomagajo le pri prvih znakih prehlada, ampak tudi takrat, ko nas močno zebe. 2 cm olupljenega gomolja prelijte z vročo vodo, pustite stati 10 minut, nato tekočino popijte in uživajte v občutku toplote, ki se iz trebuha širi po vsem telesu.
Naravni materiali
Umetna vlakna v večini primerov manj dihajo. In če je koža vlažna, nas zebe. Ob hladnih dneh se zato oblecite v naravne materiale, kot so puh, volna in ovčja koža. Ti speljejo vlažnost navzven, toploto pa pustijo pod oblačilom.
Čebulni princip
Namesto da bi se oblekli v debel puli, se raje oblecite v več tanjših oblačil. Ta ustvarijo t. i. mikroklimo, izoliran sloj zraka. Glede na razmere v prostoru lahko izberete, v koliko slojev oblačil ostanete oblečeni.
Grelna živila
Živila, ki nas pogrejejo, so: jagnjetina, koromač, oreščki in semena, puran, kozji sir in rdeče vino (hladijo pa ananas, kivi, mandarine, jogurt, skuta, zelena solata, surova hrana in belo vino). Če se ne morete odpovedati živilom, ki hladijo, jih pogrejte z grelnimi začimbami, kot sta čili ali cimet.
Hladilni impulzi
Izmenične kopeli ali pa za hip bosi v sneg: tudi če bo to od vas terjalo nekaj poguma, vam bo telo hvaležno. Po kratkem hladnem šoku se telo namreč spet hitro segreje, ob tem pa se okrepi imunski sistem, ki poskrbi tudi za to, da nas manj zebe.