Zeleni čaj: V njem je sicer kofeina nekoliko manj kot v kavi, vendar vseeno dovolj, da vas postavi na noge. Osvežilni zeleni čaj je tudi nadvse koristen za zdravje, saj vsebuje katehine (močne antioksidante), ki varujejo telo pred boleznimi.
Zmešančki z oreščki: Oreščki, ki so polni beljakovin in vlaknin, so odlični za popoldanski prigrizek, a tudi v pijačah se odlično obnesejo. Kot pravi nutricionistka Angela Pifer, nam »zmešančki, v katerih uporabimo mleko indijskih oreščkov, beljakovinski prah in kokosovo maslo, nadzorovano dvignejo krvni sladkor in nas za cel dan oskrbijo z energijo.«
Čaj iz sladiča (sladkega korena): Četudi niste marali sladičevih bombonov, boste cenili koristi sladičevega čaja. Napitek močnega okusa je pravzaprav brez kofeina, vendar podpira izgorele žleze, ki izločajo adrenalin. Sladič je torej kot adrenalinski tonik, ki dviga energijo. Je prijetnega okusa in ga lahko jemljemo tudi kot tinkturo. Vsebuje saponine, glicirizinsko kislino, flavonoide in kumarine. Priprava: 2 čajni žlički posušene korenine sladkega korena prelijemo z 250 ml vrele vode in pustimo stati 15 minut. Potem čaj precedimo in pijemo 2 do 3 skodelice dnevno.
Sok pšenične trave: Ta naravna energijska bomba je znana po bogati vsebnosti vitaminov, mineralov in hranil. Nekaterim ljudem okus ne ustreza, drugim se zdi slasten, vendar se vsi strinjajo, da gre za enega najbolj hranljivih napitkov. Hitro se prebavi in je naravni nadomestek za dvig energije. Lahko ga pijemo samega ali dodajamo drugim pijačam (mešamo z limoninim, pomarančnim ali grenivkinim sokom), ker pa je pšenična trava izjemno močan očiščevalec organizma, nam je lahko takoj po zaužitju njenega soka celo malce slabo. To je reakcija na toksine, ki so se začeli sproščati v organizmu. Zato nutricionisti priporočajo, da začnemo z manjšimi količinami (npr. 0,3 dl) in jih počasi povečujemo (do 1,1 dl).
Čaj sibirskega ginsenga (ženšena): Ta čaj je znan po tem, da izboljša zbranost in ga lahko brez kakršnihkoli stranskih učinkov pijemo na dolgi rok. Ginseng dokazano izboljša sposobnost organizma za prilagajanje na neugodne razmere tako pri duševnih kot pri fizičnih preobremenitvah, izčrpanosti in slabi koncentraciji, zviša pa tudi odpornost organizma proti okužbam.
Čaj iz medicinske gobe reiši: Gobe reiši so na Kitajskem poznane pod imenom ling zhi, kar pomeni goba nesmrtnosti. Uporabljamo jo za lajšanje številnih težav in krepitev organizma. Klinične študije so pokazale, da dobrodejno vpliva na srčno–žilni sistem ter da nadalje pomaga tudi pri utrujenosti in izčrpanosti. Kot naročeno torej, če smo zjutraj nenaspani. Čaj iz gobe reiši nas bo spravil pokonci. Priprava: malo posušene gobe prelijemo z 2 ali 3 skodelicami vode in vremo 30 minuti. Pijemo po požirkih čez dan.
Limonina voda: Kremni kavni napitki ponujajo instanten vir energije, vendar se kasneje, ko učinek pojenja, lahko počutite še slabše. Svoje telo lahko k delovanju in budnosti spodbudite čisto enostavno: najboljši je limonin ali grenivkin sok, zmešan z vodo ali čim hranljivejšim. Recept: Za jutranjo dozo energije zmešajte grenivkin sok s sojinim mlekom, banano, algo spirulino, jagode in jogurt.
Metin čaj: Meta osveži zadah, pomiri želodec, njen hladilni učinek pa zdrami celo telo. Pepermint namreč stimulira področje v možganih, ki skrbi za budnost, dobre reflekse, dviguje pritisk, pomaga pa uravnavati tudi nivo elektrolitov v telesu, kar vodi k večji življenjski moči.