Če je verjeti obljubam, bo igra kmalu na voljo tudi na tržnicah Play in Itunes, vendar nič ne de, kajti po Sloveniji se že sprehaja veliko lovcev na simpatične stvore. Igro pa je lažje igrati, ako jih ne iščemo tam, kjer ji ni. Menili bi, da so povsod, vendar jih nismo našli v gorah, v gozdovih in na neposeljenih območjih. Raje se zadržujejo v urbanih središčih, kjer so tudi postojanke za brezplačne stvari (pokestops) in telovadnice (gyms).
Ne hiteti, saj se nikamor ne mudi
Pomembno je, da igralca čim prej razvijete, saj višji ko je igralčev nivo, močnejši pokemoni mu bodo prekrižali pot. Tak bo v telovadnici uspešnejši, pa še manj virov bomo potrebovali za njegov razvoj in nadgradnjo. Ker točke pridobivamo z lovljenjem stvorov, je primerna strategija, da ulovimo vse, ki se nudijo. To pomeni, da bomo imeli v zbirki več enakih, zato tiste z nižjo močjo (cp) pošljemo »profesorju«. On pa nam podari »bombončke« (candy), ki so nujni za razvoj dotičnega.
V spodnjem desnem kotu v okvirčku vidimo pokemone. Zraven je število sledi, manj jih je, bližje je. Težko je sicer oceniti, kako blizu, a v praksi dve »tački« največkrat pomenita tam do petdeset metrov. Zoprno pa je, kot so tri, saj je lahko zelo oddaljen, in lovcu ne preostane drugega kot pot pod noge v vse štiri smeri neba. Ko bosta tački dve, ste že skoraj na konju.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Lovljenje pokemonov
Je lažje, če izklopimo možnost dodane resničnosti AR, sicer ne vidimo okolice skozi oko fotoaparata, se pa zato pokemon ne giblje zaradi premikanja telefona. Ulovimo ga tako, da vanj vržemo žogo. Te poleg drugih uporabnih stvari dobimo na postajališčih, zajeten koš pa ob doseženem višjem igralčevem nivoju. Preden pa jo vržemo, jo za trenutek zadržimo (prst na zaslonu), kajti velikost raznobarvnega kroga na stvoru se spreminja. Manjši je, gotovejši je ulov. Barve kroga pa povedo, koliko se bo upiral. Zelena za manj trdožive, rdeča pa za one, ki se borijo na vse kriplje. Če se osvobodi iz krogle, je treba ponoviti vajo.
Eni so tu, drugi pa le tam
Nekatere pasme pokemonov so pogostejše, druge redkejše, tretjih pa je več v bližini njim lastnim življenjskim okoljem. Vodni se zadržujejo blizu večjih vodnih površin, duhov v bližini pokopališč, travnati pa na površinah mestnih parkov. Pojavijo pa se tudi drugje, le redkeje.
Ljudje radi iščemo bližnjice, zato so igralci tudi za to igro ugotovili, kako je možno brez naprezanja obiskovati postajališča ter pobirati brezplačne stvari, pa tudi z malo sreče uloviti stvor. Usedejo se na mestni avtobus na liniji, kjer je obojega na pretek. Malo preden pride vozilo v bližino pokemonskega postajališča, zavrtijo »kolo sreče«, da se pojavijo stvari. Nato pa je dovolj, da pritisnejo znak »X«. Ni treba s prstom počiti vsakega balončka.