Njihova vlaganja se že obrestujejo, meni Zoltan Istvan, futurist in transhumanistični predsedniški kandidat. Po njegovih besedah približno šest ali sedem milijarderjev, ki jih zelo zanima podaljšan staž na tem planetu, letno v raziskave vloži več kot sto milijonov evrov.
Med njimi naj bi bil Peter Thiel, soustanovitelj PayPala in zgodnji vlagatelj v Facebook. Po novem ga zanima biotehnologija. Dnevno naj bi jemal rastne hormone, po smrti pa se menda namerava zamrzniti. 47-letnik je 3,5 milijona dolarjev investiral v neprofitno skupino Methuselah Foundation, ki dela na podaljševanju življenja s pomočjo regeneracije tkiva, ter v razna biotehnološka podjetja.
Naslednji tak milijarder je Larry Ellison, ustanovitelj Oracla, ki je dejal, da bi rad živel večno. Smrt se mu je že od nekdaj zdela nesmiselna, zato je zajeten kup denarja, kar 430 milijonov dolarjev, dal za raziskave, ki bi našle rešitev za staranje.
Larry Page, soustanovitelj Googla, je leta 2013 ustanovil Calico, ki se osredotoča na podaljšan, če že ne večen obstoj. Leta 2013 so s pomočjo genskih mutacij deževnikom znatno podaljšali življenje.
Na tem področju deluje tudi prav tako Googlov Sergey Brin. 41-letnika še posebej zanima Parkinsonova bolezen, katere gen ima. Zdravilu zanjo je namenil 50 milijonov dolarjev, najbolj pa se posveča boljšemu razumevanju DNK.
Tu je še Mark Zuckerberg, ustanovitelj Facebooka, ki bo znanstvenika, ki bo odkril nove načine za podaljševanje življenja, nagradil s 3 milijoni dolarjev.
Staranje skrbi tudi prvega predsednika Facebooka in ustanovitelja Napsterja, Seana Parkerja. 34-letni milijarder je namenil milijone za raziskave zdravila za alergije in raka.