Prvič bo zadevščino mogoče v akciji videti za veliko noč v Newquayu v Veliki Britaniji, kjer bodo izvedli prvi test do 322 km/h (200 mph), avgusta prihodnje leto pa se bloodhound SSC seli na črno celino, kjer bo v Južni Afriki poskusil podreti aktualni (zemeljski) hitrostni rekord, ki znaša 1228 km/h (763 mph).
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
S pomočjo podatkov, ki jih bodo pridobili v teh dveh vožnjah, naj bi bil bloodhound SSC predvidoma leta 2017 zrel za osvojitev »miljske tisočice«, kar v naših enotah pomeni 1609 km/h. Trinajst metrov in pol dolgo vozilo v osnovi poganja Rolls-Royceov reaktivni motor, ki ga sicer uporabljajo v lovcih Eurofighter Typhoon – ta bloodhounda SSC požene do okoli 1050 km/h, ko se sproži hibridna raketa, ki deluje s pomočjo Jaguarjevega petlirskega osemvaljnika. Slednji skrbi za dovajanje 40 litrov goriva na sekundo, kolikor za svoje normalno delovanje potrebuje raketa. Vse troje skupaj daje skupno moč 99.291 kW (135.035 KM).
Inženirji predvidevajo, da bo potrebnih okrog 55 sekund, da bo vozilo doseglo hitrost 1609 km/h, v manj kot dveh minutah pa naj bi bila celotna procedura z ustavljanjem vred končana. Za volan te pošasti bo sedel Andy Green, ki je s thrustom SSC tudi lastnik trenutne najhitrejše znamke.