Drugi tehnični podatki:
• zapis v formatu MP3
• barvni zaslon
• opremljanje posnetkov z datumom in časom nastanka
• 4 GB pomnilnika
• reža za pomnilniške kartice (do 32 GB)
• kovinsko ogrodje
Menili bi, da so diktafoni še ena žrtev pametnih telefonov, ki prav tako znajo snemati zvoke okolice, vendar imajo ti za resno uporabo še preveč omejitev. Ko želimo posneti sogovornika ali predavatelja je pomembno, da je posnetek govora kasneje razumljiv. Jokati po toči nima smisla. Zato moramo zaupati napravi, da bo posnela kvaliteten posnetek tudi v primerih, ko ni na najbolj optimalnem mestu. Največkrat tega tudi ne moremo izbirati, zadovoljiti se moramo z razmerami. Pomembno je tudi, da je začetek snemanja čim hitrejši. Kot v vesternih. Potegni in posnemi. Kdor je prvi, ta zmaga.
Philipsov diktafon DVT 6000 odlikujejo trije mikrofoni na njegovem sprednjem delu. Osrednji mikrofon usmerimo proti izvoru zvoka, ki ga želimo posneti, stranska mikrofona pa spremljata zvoke, ki prihajajo iz drugih virov in jih največkrat ne želimo posneti. Vgrajena tehnologija prilagojena snemanju intervjujev ter predavanj analizira zvočne signale vseh treh mikrofonov in prilagaja občutljivost srednjega in filtrira neželene zvoke. Sposobnost »osredotočenja« na želen vir zvoka, to si lahko pogojno predstavljamo kot povečava (zom) pri fotoaparatih, omogoči uporaben posnetek govornika, ne glede na razdaljo med njim in diktafonom. Hrup okolice je zadušen, govornikov glas pa jasen in razumljiv. Diktafon je opremlja tudi s tipali gibanja, s pomočjo katerih ta zazna, ali je na primer odložen na mizi ali ga držimo v roki in tudi temu primerno prilagaja snemanje.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
V realnih razmerah se dogodi, da smo prepočasni in gumb za snemanje pritisnemo trenutek prepozno. S tem pa lahko zamudimo pomembno izjavo. Diktafon ima v izogib takšnim primerom vgrajeno funkcijo »pred« snemanja. Ko je aktivirana diktafon ves čas snema v zanki petih sekund, vendar posnetka ne shrani na stalni pomeni, če tega ne želimo. Ali bolj razumljivo povedano. Funkcija omogoči, da ko končno pritisnemo gumb za snemanju, je na posnetku tudi zvok iz pred petih sekund pred začetkom snemanja.
Diktafon je uporaben tudi za narekovanje idej, opomnikov in še česa. Tu pride do izraza možnost aktiviranja z glasom. Ko govorimo diktafon snema, ko utihnemo prekine snemanje in ponovno začne snemati, ko ponovno spregovorimo. Posnetek je zaradi tega brez nepotrebnih odlomkov tišine oziroma nepomembnih zvokov okolice.