Pacienti v anesteziji ne vedo, ali se v operacijski sobi predvaja Mozart ali Megadeth, ugotovitev raziskovalcev pa bi jih lahko alarmirala, v današnji izdaji ocenjuje britanski Financial Times.
Kot so navedli raziskovalci londonskih imperialnega in univerzitetnega kolidža, se negativen učinek glasbe še poveča, ko se začne vrteti priljubljena skladba, zaradi česar si operaterji zvišajo jakost zvoka.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Prav tako je neugodno, ko so na predvajalniku mp3 zvočni posnetki shranjeni v različnih jakostih, zaradi česar lahko ob začetku nove skladbe nepričakovano nastopi hreščanje, kar okrvavljene kirurške roke prisili v brkljanje po napravi in iskanje gumba za nastavitev jakosti zvoka na napravi.
Kirurgi sicer pravijo, da jim poslušanje zvoka pomaga pri koncentraciji, a kot v FT piše Adam Jones, to na drugi strani uničuje komunikacijo v ekipi. Avtor prispevka tako šefom svetuje, da naj bodo previdni pri delovni ureditvi, ki lahko sicer pomaga njihovi produktivnosti, a hkrati škodi produktivnosti drugih - na primer medicinskih sester, ki so se primorane uklanjati muham vsemogočnega kirurga.