Številni znanstveniki in tehnološki izvedenci, med drugim tudi Stephen Hawking in Elon Musk, so zato podpisali pismo, v katerim opozarjajo na potencialno nevarnost razvoja umetne inteligence. Pismo so podpisale tudi razne inštitucije, denimo Google in Tehnološki inštitut Massachusettsa.
Avtorji pisma sicer niso spregledali pozitivnih plati umetne inteligence, a opozarjajo, da na nas prežijo številne pasti, katerim se je mogoče izogniti le s temeljitimi pripravami.
Pismo je podpisal tudi Frank Wilczek, profesor fizike na Tehnološkem Inštitutu Massachusettsa in Nobelov nagrajenec.
Zapisali so še, da se raziskovanje umetne inteligence ne bi smelo osredotočati zgolj na krepitev le-te, temveč bolj na njen doprinos k naši družbi. Tako naj bi se razvoj do sedaj ukvarjal predvsem z bolj kot ne nevtralnimi nameni, kot so zapisali, in ne takšnimi za skupno dobro.
Predhodna opozorila
To pa ni prvič, da so Hawking, Musk in drugi opozarjali na nevarnosti umetne inteligence. Tako je Hawking pred časom dejal, da bi neomejen razvoj umetne inteligence lahko pomenil konec za človeštvo. Musk pa je pred časom na enem od socialnih omrežij zapisal, da je umetna inteligenca bolj nevarna od jedrskega orožja.
Vsakršna skrb je odveč
Vsi izvedenci pa niso takšnega mnenja. Eden takšnih je Charlie Ortiz, vodja oddelka za umetno inteligenco podjetja za programsko opremo iz Massachusettsa. Ta pravi, da so skrbi pretirane, saj umetna inteligenca razvojno niti približno ni na stopnji, da bi nas lahko ogrožala.