Nejc Krevs velja za mlad izdelan kader RTV Slovenija, saj ga je institucija govorno in fonetično izobrazila za nastop pred radijskim mikrofonom in televizijsko kamero. Krevs je tako rekoč otrok nacionalke, saj je prag te hiše prestopil že v najstniških letih. Mesto televizijskega voditelja zaseda od leta 2016. V tem času je vodil Infodrom, jutranja poročila, Prvi dnevnik, popoldanska in večerna poročila, osrednji Dnevnik in Slovensko kroniko.
Kako se spominjate svojih začetkov na RTV? Kdaj je to bilo in koliko ste bili stari?
Star sem bil 19 let, ko sem prvič prestopil prag največje kulturne institucije pri nas. Zame je bila to velika čast, zato sem z veliko žlico zajemal vsak nasvet starejših kolegov. Pri mojih začetkih je bil vseskozi prisoten moj drugi oče Sašo Hribar. Cele dneve sva vadila moje branje in nastop pred kamero. Nikoli ni nehal verjeti in vedno je s ponosom gledal na moje televizijske uspehe. Od avdicije, vodenja otroške oddaje Infodrom pa vse do voditeljskega stolčka osrednjega Dnevnika. Posebej ponosen je bil ob mojem dokumentarnem filmu Med, mleko in nemir, ki je prav tako nastal v sodelovanju z matično RTV Slovenja.
Kakšni so vaši občutki glede nenadne odpovedi z mesta voditelja televizijskega dnevnika?
Pretresen sem, novica je prišla v najslabšem možnem času. Predvsem pa je ta razrešitev slaba za gledalke in gledalce.
Ali vam je novo vodstvo dalo uradno razlago za odpoved?
Povedali so mi, da po novem računajo na starejše in izkušenejše kadre. Drugih razlag ni bilo.
Kako bi opisali svoj odnos z novim vodstvom RTV pred odpovedjo?
Težko govorim o vodstvu. Moj odnos z vršilko dolžnosti urednice informativnega programa TV Slovenija Polono Fijavž je bil vedno profesionalen in korekten. Spomnim se, da sva dobro sodelovala, ko je bila še dopisnica iz Berlina.
Ste ob odpovedi prejeli podporo kolegov in sodelavcev?
Podpora je prišla tako od znotraj kot tudi od zunaj. Zavedam se, da takšne odločitve ne morejo ostati neopažene, saj mečejo slabo luč na javni zavod.
Kateri so bili vaši najljubši trenutki v času, ko ste delali kot voditelj televizijskega dnevnika na RTV?
Veliko jih je bilo. Predvsem sem užival v tem, da smo s sodelavci v studiu in režiji delovali kot ekipa. Veliko smo se smejali. Bili smo sočutni, vztrajni in profesionalni, nismo se imeli za bogove.
Kaj pa najslabši?
Ni jih bilo veliko. Tehnične težave so recimo vedno izziv za televizijskega voditelja, kako se bo znašel. Ne nazadnje je on tisti, ki ga občinstvo spremlja.
Ali imate sporočilo za gledalce, ki so vas spremljali v vseh teh letih?
Ker tega nisem mogel storiti pred kamero, saj je bila razrešitev nenadna, sem hvaležen, da ste mi dali priložnost: »Drage gledalke in cenjeni gledalci, hvala za vaše zaupanje, pozornost in kritičnost. Ne dvomim, da se kmalu spet gledamo!«
Kaj sledi? Kaj boste sedaj počeli? Kje vas bomo lahko spremljali?
Izzivov in priložnosti bo veliko. Sam jih ne vidim samo na RTV Slovenija. Sicer pa so mi ponudili vodenje jutranjih poročil in Prvega dnevnika ter oddaje Politično. O zadevah še tečejo pogovori ...
Kakšne nasvete bi dali mladim, ki se želijo prebiti v svet televizijskega novinarstva?
Ne obupajte! Vztrajajte tudi, ko mislite, da ste sami proti vsem. Predvsem pa se lotite dela s srcem in dušo. Novinarstvo je dragoceno poslanstvo!
Kako bi povzeli obdobje zadnjih dveh let na RTV in kaj bi naredili drugače, če bi imeli priložnost?
Ničesar ne obžalujem. Ne gledam nazaj. Moj pogled je vselej usmerjen v prihodnost.
Vloga Saša Hribarja: Sašo Hribar, ki ga Nejc Krevs opisuje kot svojega drugega očeta, je imel ključno vlogo pri Krevsovih začetkih na RTV. Skupaj sta vadila branje in nastop pred kamero, Hribar pa je ves čas spremljal Krevsove televizijske uspehe, vključno z vodenjem oddaje Infodrom.