Od tam so bili kasneje deportirani v Italijo, mnogi od njih odpeljani v koncentracijska taborišča po Evropi, kjer so bili umorjeni.
Prag spotikanja …
Judovski kulturni center Ljubljana, Mestni muzej Ljubljana in Mestna občina Ljubljana so pred Galerijo Cukrarna organizirali slavnostno polaganje »praga spotikanja- spotikavca«.
Na slovesnosti so sodelovali rabin slovenske Liberalne judovske skupnosti Alexander Grodensky, kantor Sinagoge iz Munchena Nikola David, glavni rabin Hrvaške in Črne gore Moše Prelević, zgodovinar in kustos dr. Blaž Vurnik, igralci Mini teatra in Yiddishpiel teatra iz Izraela ter Kletzmer trio.
Slovesnosti so se udeležili tudi predsednica državnega zbora, mag.Urška Klakočar Zupančič, podžupan mestne občine Ljubljana, Dejan Crnek ter veleposlanice in veleposlaniki v Sloveniji, predstavniki diplomatskega zbora in sorodniki preživelih v holokavstvu.
Predsednica državnega zbora, mag. Urška Klakočar Zupančič, podžupan občine Ljubljana, Dejan Crnek in rabin slovenske Liberalne judovske skupnosti Alexander Grodensky so spotikavca položili skupaj.
Spotikavci so večletna akcija v spomin na pogrom Judov v Ljubljani in Sloveniji. Gre za del projekta, ki ga je leta 1992 začel nemški umetnik Gunther Demnig. Zamislil si je, da bi v spomin na pogrom Judov na pločnik pred stavbami z njihovim zadnjim naslovom namestili spominske granitne kocke - Stolpersteine (spotikavce).
V Ljubljani akcija poteka od leta 2018, od danes pa je na različnih lokacijah po mestu že 69 spotikavcev.