Pomlad, poletje, jesen in smrt
Največji pisec grozljivk vseh časov Stephen King se z zbirko štirih novel Pomlad, poletje, jesen in smrt v prevodu Marka Košana predstavlja kot preudaren ustvarjalec bolj realističnih zgodb, ki ne skoparijo z dramatičnostjo. Tri od štirih novel so doživele uspešne filmske upodobitve, po noveli Rita Hayworth in kaznilnica odrešitve pa so posneli kultni film Kaznilnica odrešitve (1994). King je te novele napisal v svojem zgodnjem obdobju, a jih nekaj časa ni ponujal v objavo, ker so se mu zdele po obsegu na nesrečni meji med novelo in romanom, na koncu pa jih je združil v eno samo delo. Spremno besedo je napisal Marcel Štefančič.
Hamurabijevi angeli
Hamurabijevi angeli so prvi roman finskega pisatelja Maxa Seecka, ki je ob izidu dosegel izjemen uspeh.
Zgodba je za nas še posebej zanimiva, saj se dogaja v naši soseščini … V Zagrebu izgine Jare Westerlund, ki je zaposlen na finskem veleposlaništvu. Ker preiskava hrvaške policije ne pripelje nikamor, Finci na Hrvaško pošljejo Daniela Kusimo, nekdanjega vojaka, in Anniko Lehto z ministrstva. Kmalu se izkaže, da izbira Daniela za to nalogo ni bila naključna in da vse poti vodijo k skupini Hamurabijevih angelov – tajni enoti, ki je med vojno na Balkanu v devetdesetih obračunala z vojnimi zločinci in ji je pripadal tudi sam.
Vrni se pome
Majhna otoška skupnost je šokirana, ko na vrtu neke hiše najdejo truplo. Izkaže se, da je žrtev umrla pred četrt stoletja. Nenavadno je, da se je prav v tistem času iz te hiše zelo na hitro preselila družina, ki je tam živela. Stella Harvey je zato odločena, da bo izvedela resnico, in se vrne v kraj svojega otroštva. Toda otočani je ne sprejmejo odprtih rok in hitro se zave, da nekoč prijazni ljudje varujejo temačne skrivnosti.
Avtorica te napete zgodbe je Heidi Perks. Britanka je delala v trženju, nato pa se je posvetila pisanju. V svojih romanih rada raziskuje medčloveške odnose. Z možem in otrokoma živi v Bournemouthu.
Patrick Melrose (prvi od dveh delov)
Naslovnega junaka morda poznate iz televizijske serije, zdaj pa je končno izšlo dolgo spregledano delo britanskega pisatelja in novinarja Edwarda St Aubyna, ki velja za enega od najboljših sodobnih prozaistov, vendar je postal priljubljen ravno zaradi petdelne serije. Pentalogija, ki jo je pisal 20 let (romani so v izvirniku izšli med letoma 1992 in 2012), se naslanja na avtorjeve resnične izkušnje. Knjige se berejo kot poglavja iz življenja glavnega junaka, ki se na svoji poti v odraslost bojuje z demoni težkega otroštva in pri tem redno zapada v brezno odvisnosti. Stilistično izbrušena pripoved, prežeta z ironijo, raziskuje globočine človeške stiske in poskuša odgovoriti na ključno vprašanje: Kdo sem in kako lahko to spremenim? V slovenščini bo cikel izšel v dveh delih; pričujoča izdaja vsebuje trilogijo Saj je vseeno, Slabe novice in Kanček upanja.