Lipovi cvetovi proti vročini
Čaj iz lipovih cvetov je izvrsten za zniževanje vročine, saj spodbuja znojenje. Žličko posušenih cvetov prelijemo z 250 ml vrele vode, po 10 minutah precedimo in osladimo z medom. Dnevno popijemo 3–5 skodelic lipovega čaja.
Cimet pospešuje prebavo
Cimet vsebuje cinamaldehid, evgenol in timol – učinkovine, ki lajšajo želodčno-črevesne infekcije. Spodbuja tudi izločanje želodčnih sokov in krepi delovanje črevesja. Natresemo ga na mlečni riž ter po okusu dodajamo sladkim jedem in čajnim napitkom.
Acerola proti virusom
Acerola je eden najbogatejših rastlinskih virov vitamina C. Vsebuje pa tudi vitamina A in B2, ki spodbujata rast celic v sluznici, torej v grlu in dihalnih poteh. Popijmo kozarec acerolinega soka na dan, na voljo pa je tudi acerola v prahu.
Grško seno ali sabljasti triplat za lepšo polt
Suh zrak v ogrevanih prostorih slabo vpliva na kožo. Ko se njena povrhnjica izsuši, nastajajo manjše razpoke, ki se rade vnemajo. Smiljka krepi sposobnost kože, da sama preprečuje vnetja. 50 g praška iz smiljkinih semen kuhamo v 250 ml vode, po petih minutah odstavimo, ohladimo in precedimo skozi čisto kuhinjsko krpo. Nanesemo na kožo in pustimo učinkovati 30 minut.
Islandski lišaj proti bolečinam v grlu
Predvsem suh kašelj ter vnetja v ustih in dihalnih poteh dobro blaži čaj iz islandskega lišaja. Žličko posušenega islandskega lišaja prelijmo s 150 ml vroče vode in pustimo stati 10 minut. Na voljo je tudi pršilo z ekstraktom tega zelišča, s katerim si lahko popršimo usta večkrat na dan.
Uskladite se z letnimi časi
Najlažje bomo zimske bolezni premagovali tako, da se uskladimo z letnim časom. Zima je čas, ko narava počiva, zato se skušajmo umiriti tudi mi. Poskrbimo za svoj notranji mir, kajti tudi to je podlaga trdnega zdravja. Hkrati pa bodo zaradi naše lastne notranje umirjenosti misli postale jasnejše in dobre zamisli bodo vznikale kar same od sebe.