Estrada

Kako opremiti dom v skladu s feng šujem?

T. G.
13. 11. 2018, 14.30
Posodobljeno: 28. 4. 2024, 16.03
Deli članek:

Zagotovo ste že slišali za feng šuj in morda poznate celo nekaj načel, a naj vam razkrijemo še nekaj zanimivosti, ki jih doslej gotovo niste poznali.

thinkstock
Feng šuj je enako pomemben tudi na zunanjih površinah, kot so vrt in terasa!

Kaj sploh je feng šuj?

Gre za starodavno kitajsko umetnost, ki pri načrtovanju bivanja upošteva usklajenost okolja z naravo in skladno usmerjenimi energijami. Izraz v prevodu pomeni voda in veter in ponazarja gibanje teh energij. Z njim usklajujemo energijo prostora, pri čemer upoštevamo razporeditev prostorov glede na njihovo funkcijo ter kombinacijo energij.

Thinkstock
Feng šuj veleva pogosto čiščenje in dnevno zračenje!

Preberite tudi kako lahko naučite otroke skrbeti za naš planet!

Bistvo feng šuja je skladnost, saj v usklajenem okolju lažje ustvarimo harmoničen odnos med ljudmi, pridobimo ali ohranimo zdravje, pozitivno naravnanost in smo uspešnejši in ustvarjalnejši na vseh področjih življenja.

thinkstock
Feng šuj v spalnici odpira sobo pozitivni energiji in svežini

Nekaj pravil feng šuja

Pravi poznavalci feng šuja vam bodo povedali, da obstaja kar nekaj pravil, tule naj jih naštejemo nekaj zelo osnovnih.

1. Osrednji prostor našega doma (v večini primerov je to dnevna soba) naj bo razdeljen na dva dela. Prvi naj bo tako imenovani aktivni oziroma družabni del, kjer potekajo druženje, aktivnosti in komunikacija med člani družine, drugi pa pasivni, kamor se lahko umaknemo, kjer lahko na primer beremo, počivamo ali celo meditiramo.

thinkstock
Rastline, ki pomagajo doseči pravilno ravnovesje energij

2. Energije zdravja v prostoru ustvarjamo z elementom lesa ali lepe zelene lončnice na vzhodnem področju. Zjutraj je treba vse prostore pošteno prezračiti, če imamo kakšne prepire ali težke pogovore, pa je dobro, če prostore tudi prekadimo s kadilom oziroma z zelišči, kot so žajbelj, mirta, sivka in lovor. 

3. Čiščenje je ključno – tako pospravljanje, pometanje in drugo osnovno čiščenje kot tudi energijsko čiščenje prostorov. Včasih so se zelo držali zavedanja, da starih energij ni dobro nositi v prihodnost, in so ob menjavi sezone (pred božičem, novim letom in veliko nočjo) vedno pošteno očistili dom.

Več pravil in drugih zanimivosti najdete v prenovljeni reviji Bodi zdrava, ki vas že čaka na prodajnih policah! Preberete jo pa lahko tudi na spletu!