Odločitev, kakšno vrsto sence si boste omislili, je seveda vaša. Če je vaš prostor skopo odmerjen, je najbolj praktična izbira seveda senčnik, ki lahko stoji na samostojnem stojalu in ga po želji premikate glede na gibanje sonca, je usidran na tleh ali pa ga namestimo v luknjo, ki je posebej za to narejena v mizi. Lahko se odločimo tudi, da senčilo pritrdimo na steno, ne glede na to, ali gre za običajen senčnik ali za nadstrešek, ki ga z vrtljivo palico raztegnemo oziroma zapremo po potrebi.
Zelo priljubljene, a tudi dražje oblike sence na vrtu so tako imenovane pergole, ki imajo lahko klasično streho, lahko je streha premična in se da tudi zapreti, lahko pa je pergola prekrita z vzpenjavkami, ki zagotavljajo naravno senco. Katera oblika je najprimernejša za vaš zunanji kotiček, je seveda odvisno od vašega okusa in globine denarnice, možnosti pa je veliko.
Velika miza potrebuje velik senčnik, po možnosti tak, ki ga lahko premikamo po želji oziroma na tisti konec mize, kjer je senca najbolj potrebna.
Bolj romantičnim dušam bo morda ustrezala senca iz tila, pod katero lahko postavimo ležalnik in si privoščimo nekaj trenutkov miru, pa še pred nadležnimi žuželkami bomo varni.
Premične strehe so idealne za vse, ki ob manj vročih dneh radi posedate na soncu, kadar je vroče, pa si omislite senco.
Ena izmed bolj klasičnih izbir je senčnik, ki je del mize, res pa je, da tak senčnik ni tako praktičen, ker ga ne moremo postaviti tja, kamor si želimo.