Se katero sadje v senci bolj prileže kot lubenica? Če boste sočnega sadeža, ki vsebuje veliko likopena, antioksidanta, ki hrani kožo, pojedli vsaj po dve skodelici na dan, boste zmanjšali ogroženost s sončnimi opeklinami in skrajšali čas okrevanja, če ste se predolgo izpostavljali soncu. Blažje opekline zdravite z obkladki, kopelmi in hladnimi geli, ki vsebujejo ekstrakt kamilice, hujše pa z zdravili, ki zmanjšajo ogroženost z alergijami, o čemer vam bo svetoval zdravnik. Pomembno je tudi, da pijete veliko tekočine.
Ah, ti komarji
Pred komarji se zelo dobro zaščitimo z zaščitnimi kremami in pršili, najmanjše otroke bomo ponoči zavarovali z mrežo nad ležiščem. Če smo na počitnicah v bližini voda, kjer se komarji najraje zadržujejo, namestimo zaščitne mreže tudi na okna. Pike nadležnih komarjev hladimo z natrijevim bikarbonatom in antiseptično raztopino, ki ublaži srbenje.
Nad žulje z alojo
Odpovejte se sandalom s tenkimi trakovi, ki se zažirajo v kožo. Če ste kljub temu staknili žulj, ga očistite pod tekočo vodo in prekrijte z obližem. Žulj se bo hitreje pozdravil z nekaj kapljicami aloje. Majhne otiščance lahko čez noč pozdravite s kosmom vate, prepojenim z ustno vodico. Ustna vodica učinkuje antiseptično, prepreči vnetje in pospeši zdravljenje. Podobno učinkuje tudi limonin sok.
Na svidenje, vročinski glavobol
Poletne glavobole naj bi povzročilo primanjkovanje magnezija, pomembnega elektrolita, ki ga izgubljamo tudi s potenjem. Privoščite si sladoled, ki poveča kislost v prebavilih, to pa pomaga magneziju iz mlečnih izdelkov, oreščkov in banan, da se hitreje absorbira v telo. Glavobol boste hitro premagali s počitkom v hladnem prostoru in s srkanjem hladnega čaja melise ter z jemanjem svežih ali suhih listov belega vratiča.