Tožilec je danes izrazil tudi dvom v verodostojnost pojasnila priče iz Srbije, direktorja podjetja S&T Srbija Predraga Vraneža. Ta je na zaslišanju - zapisnik zaslišanja, opravljenega v Srbiji, je prebral sodnik Boris Gabrijel Hrovat - pojasnil, da je bil Marko Jaklič odgovorna oseba podjetja M-Kontakt, da pa njegovega brata Boštjana Jakliča ni poznal. Kasneje je v opravičilu sodišču na vabilo na zaslišanje v Slovenijo spremenil svoje prvotno pričanje in zapisal, da je zamenjal Boštjana in Marka.
Obtožnica v zadevi Vzajemna bremeni Marka Jakliča, Bergerja, Godniča in nekdanjega člana uprave Vzajemne Franca Henigmana.
Tožilec je to opredelil kot "aktivno obrambo". Izpostavil je, da sta soobtožena, nekdanja vodilna v S&T SašoBerger in Klavdij Godnič vplivala na pričo, da je spremenil svojo izjavo tako, kot je zapisal kasneje v opravičilu sodišču, kar da sta povedala tudi za zapisnik. Med tožilstvom in zagovorniki obtoženih se je vnela razprava, ki so jo sklenili z dogovorom, da bo skušalo sodišče preko srbskih sodnih organov pridobiti dodatna pojasnila Vraneža v zvezi s tem.
Obtožnica v zadevi Vzajemna bremeni Marka Jakliča, Bergerja, Godniča in nekdanjega člana uprave Vzajemne Franca Henigmana. Jaklič naj bi kot prvi mož Vzajemne preplačal naročene storitve pri S&T Slovenija, od njih pa v zameno dobil več kot 550.000 evrov. Vse se je začelo leta 2004, ko je Vzajemna pod vodstvom Jakliča s S&T Slovenija sklenila krovno pogodbo in pri njem naročila vzpostavitev lastnega informacijskega sistema.
Denar naj bi potoval prek več povezanih podjetij S&T Slovenija v tujini in pozneje na podlagi domnevno fiktivnih svetovalnih pogodb končal na računu podjetja M-Kontakt, katerega lastnik je bil Boštjan Jaklič. To naj bi bilo po oceni preiskovalcev ustanovljeno z izključnim namenom pranja denarja Vzajemne, ki ga je nato prelilo v nepremičnine na Korčuli.