Prvi jugoslovanska rekorderja sta bila brata Bajić s skladbo Maramica svilenica. To je bila majhna, 17-centimetrska plošča, ki je izšla davnega leta 1963.
Zlato obdobje Jugotona se je začelo okoli leta 1966, ko je bila podpisana pogodba o sodelovanju z londonskim podjetjem M&M.
Zadnji direktor založbe, gospod Mirko Bošnjak je za tiskovno agencijo Tanjug povedal, da je bil absolutni rekorder v prodaji plošč legendarni Daniel Popović, ki danes živi in ustvarja v Sloveniji. Pesem, ki je podrla čisto vse rekorde pa je bila seveda Džuli, s katero je leta 1983 nastopil tudi na Evrovizijskem odru.
V najboljšem obdobju je bilo na Jugotonu stalno zaposlenih več kot 550 ljudi.
Kakšna pa je situacija danes?
Daniel že leta živi in ustvarja v naši državi, kjer si je gnezdece ustvaril s krasno Aleksandro. Ta je pred leti postala tudi njegova žena in mu stoji ob strani ob vsakem trenutku.
Kot vsi slovenski glasbeniki pa tudi Daniel stremi k temu, da je njegova glasba čim bolj prisotna na radijskih postajah … Pred nekaj meseci je slučajno spoznal člane najbolj plešaste zasedbe na slovenskih tleh in padla je ideja o obuditvi legendarne Džuli. Kmalu lahko torej pričakujemo bombastično skladbo, pod katero so se podpisali Aleš Klinar, Daniel Popović, Sašo Kronegger in Anja Rupel. Kmalu tudi na valovih Radia Aktual.