Takrat šestnajstletnemu Marku Wahlbergu so sodili kot odraslemu – v zaporu je odslužil petinštirideset dni. Danes pravi, da je povsem drug človek – menda dnevno zahaja v cerkev –, čeprav o svoji preteklosti ne molči. V svoji prošnji je tako zapisal, da je boljši človek in državljan, kot pa je bil takrat.
Problematičen najstnik
Wahlberg je leta 1988 z meter in pol dolgo palico zamahnil po Thanhu Lamu in ga obkladal z neokusnimi opazkami. Povod? Hotel mu je ukrasti dva zaboja alkoholne pijače. Ko se je nato zapodil po ulici v spremstvu policijskih siren, je udaril mimoidočega, ki je zaradi udarca oslepel na eno oko. Sodili so mu kot odraslemu, četudi je imel le šestnajst let.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Spremenjen človek
Iz zapora je prišel nov človek, pravi. V glasbeni industriji je zaslovel kot Marky Mark, nastopal je tudi v oglasih za Calvina Kleina. Kot filmski igralec je preboj doživel leta 1996, ko je nastopil v filmu Boogie Nights. Od takrat je njegova pot šla le še navzgor. V svoji prošnji je izpostavil, da znatno količino svojega časa in denarja namenja dobrodelnim ustanovam in lastnim fundacijam, namenjenim mladim. In da je družinski človek – z ženo Rheo Durham imata štiri otroke. Odbor za pomilostitve bo vzel njegovo prošnjo pod drobnogled, nato pa presodil, če je bo posredoval guvernerju zvezne države, pred kratkimizvoljenemu Charliju Bakerju. In čeprav se Wahlbergu izbris preteklosti očitno zdi dovolj pomemben, izpostavlja, da še vedno govori o njej z namenom, da bi lahko dokazal, kako zelo se lahko človek spremeni. Ker za obsojene kriminalce obstajajo določene omejitve, si igralec želi pomilostitve. »Pomilostitev bi pokazala, da se je lahko nekomu oprostijo njegovi grehi, če se posveti osebni rasti in delanju dobrega,« je dejal zvezdnik.