Estrada

Opera o ujetništvu nesrečne Natasche

STA / S.R.
29. 5. 2013, 11.04
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52
Deli članek:

V rimskem Teatro Olimpico bodo drevi premierno uprizorili projekt Donna, serva della mia casa (Ženska, sužnja moje hiše).

Reuters
Ujetništvo Natasche Kampusch bo sedaj tudi opera.

Opero v dveh delih sta navdihnili zgodbi Natasche Kampusch, ki je bila ugrabljena in je več kot osem let preživela v ujetništvu, ter mlade imigrantke v Italiji, ki jo je zaradi ljubezni z Italijanom oče ubil.

Libreto opere "La stanza di Lena" (Lenina soba), ki je nastala po zgodbi Kampuscheve, je napisala Renata Molinari, režijo je prevzel Cesare Scarton. Pod glasbo opere se podpisuje skladatelj mlajše generacije Daniele Carnini, piše avstrijska tiskovna agencija APA.

V svojem delu nisem želela podati zgodovine nekega ujetništva, ampak se v njem ukvarjam predvsem s prizadevanji po svobodi, je pred premiero dejala Molinarijeva.

"Hvaležna sem in zelo me je ganilo, da je moja zgodba navdihnila opero. Hvaležna sem vsaki pogumni ženski, ki se zavzema za pravice žensk," je sporočila Kampuscheva.

Projekt "Donna, serva della mia casa" je nastal po naročilu Rimske filharmonične akademije (L'Accademia Filarmonica Romana) in se ukvarja z zatiranjem žensk v današnjem času.

Libreto in glasbo za drugo opero o nesrečni smrti mlade imigrantke v Italiji z naslovom "Fadwa" je napisal Dimitri Scarlato, piše na spletni strani Teatra Olimpico.

Zanimivosti

neprepoznavni_1
Preprost program

Postanite neprepoznavni v samo nekaj tednih

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu