Hrvaški trener Niko Kovač je po tekmi dejal: "Če je bil to prekršek za enajstmetrovko, potem je bolje, da vsi skupaj pustimo nogomet. To je sramota, kraja. Fantje se trudijo na terenu, naporno trenirajo, nato pa se pojavi sodnik in vse skupaj pokvari. Mednarodna nogometna zveza govori o spoštovanju, videli pa ste, kako se spoštuje hrvaško nogometno reprezentanco."
Tudi hrvaški igralec Ivan Rakitić po tekmi ni mogel mimo odločitve sodnika, ki je v 71. minuti dosodil več kot sumljivo enajstmetrovko za Brazilijo in ji tako pomagal do uvodnih treh točk. "To bi morala biti 'fešta' nogometa, dvoboj dveh odličnih reprezentanc, na koncu pa se vsi pogovarjamo samo o sodniku. Naredil je velikansko napako in ves svet je to videl."
Odzivi svetovnih medijev so zelo podobni. Komentator angleškega BBC, nekdanji angleški reprezentant Chris Waddle, ni mogel verjeti, da je sodnik piskal enajstmetrovko. "Škoda, da je Neymarju in Modriću sodnik vzel vodilni vlogi. Tekmo je sodil slab sodnik, ki je tudi določil zmagovalca," je dejal Waddle.
Guardian je zapisal, da je Brazilija prišla do zmage po dveh zadetkih Neymarja in ob veliki pomoči sodnika. Sky Sport je dodal, da je napako naredila Fifa, ki je za tako pomembno srečanje delegirala takšnega sodnika. "Sodnik je naredil vsaj tri velike napake. To je nova slaba poteza Fife," so zapisali Angleži.
Španska Marca piše, kako je "Nišimura dosodil neobstoječo enajstmetrovko in tako odločil zmagovalca", ter pristavila, "Brazilija je morala zmagati in je zmagala."
Tudi francoski L'Equipe je kot ključni trenutek tekme označil odločitev sodnika v 71. minuti. "Dosodil je smešno enajstmetrovko," so zapisali, podobnega mnenja pa so bili tudi Italijani. "Japonski sodnik je domačim poklonil vodstvo in tri točke," so zapisali pri Gazzetti dello Sport.
Razumljivo, da so hrvaški mediji šli še korak dlje. Potezo sodnika so označili kot eno največjih kraj na svetovnih prvenstvih. Ob bok so postavili 'Božjo roko' Diega Maradone iz leta 1986, veliko napako urugvajskega sodnika s SP 2010, ko je spregledal zadetek Franka Lamparda, čeprav je žoga vsaj za meter prečkala golovo črto, odločitev iz 2002, ko so bile v četrtfinalu močno oškodovane ZDA ali pa škandalozno sojenje Ekvadorca Byrona Morena v četrtfinalu istega leta na tekmi med Italijo in Južno Korejo. Hrvati so izbrskali še sodniške napake iz leta 1966 ter 1978.
"Hrvaška je bila v pričakovanju velikega presenečenja. Nogometaši so na igrišču pustili dušo in srce, bili povsem enakovreden tekmec, nato pa je na sceno stopil japonski sodnik in odločil, da mora zmagati Brazilija," so zapisali Hrvati.
Vse skupaj je po tekmi začinil še brazilski selektor Luiz Felipe Scolari. Ko so ga novinarji vprašali, kaj meni o izjavah Kovača in odločitvi sodnika, je Scolari dejal, da se strinja z odločitvijo sodnika. "Bil je to prekršek za najstrožjo kazen. Sodnik je videl enajstmetrovko in piskal. Sodnik je tisti, ki odloča ne mi," je dejal Scolari in dodal: "Ne želim komentirati izjave Kovača. Lahko le rečem, da je bila Brazilija petkrat svetovni prvak."