"Zima je bila razmeroma topla," je dejal meteorolog iz Agencije RS za okolje Pečenko in dodal, da je bilo v Ljubljani kar nekaj dni s temperaturami nad 10 stopinj Celzija. Najvišja izmerjena temperatura meteorološke zime v prestolnici je bila 11. januarja, in sicer 14,6 stopinje, najnižja pa 19. januarja, ko so namerili minus 8,2 stopinje Celzija.
Začetek meteorološke pomladi, ki se začenja danes, kaže na nestanovitno vreme v prihodnjih dneh, med drugim je v četrtek ponekod možen sneg do nižin.
Padavine so bile v minulem trimesečju zelo neenakomerno razporejene, kažejo podatki agencije za okolje. Decembra je bilo zelo malo padavin, januarja je bilo v prvi polovici meseca precej padavin, še več jih je bilo v februarju. Skupaj je v Ljubljani padlo 278,4 litra dežja na kvadratni meter, kar je več od dolgoletnega povprečja, ki je 244,7 litra na kvadratni meter, je dejal Pečenko.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Decembra in tudi januarja je bilo kljub krajšim dnevom razmeroma veliko sončnih ur, in sicer v Ljubljani skoraj enkrat več od povprečja, februarja pa je sonce sijalo pol manj, kot je povprečje minulih let. Skupaj je v Ljubljani v trimesečju sonce sijalo 199 ur, dolgoletno povprečje pa je okoli 200 ur sončnega obsevanja.
Tudi snega je bilo nekaj. V prestolnici so se ga veselili 3. januarja, ko so namerili 13 centimetrov, snežilo je tudi v februarju. "Zima je bila nekaj posebnega, tako kot vsaka," je sklenil Pečenko in dodal, da je bila minula meteorološka zima med toplejšimi v zadnjih sto letih. Zadnja mrzla zima pri nas je bila v sezoni 1984/85.
Posebej februar so zaznamovale padavine. V več krajih po Sloveniji so namerili rekordne količine padavin za ta mesec, med drugim v Novem mestu, Mariboru, Celju in na portoroškem letališču. Na letališču so namerili tudi rekordno število dni s padavinami nad 20 litrov na kvadratni liter, in sicer pet, medtem ko je dolgoletno povprečje trije takšni dnevi v februarju.