Kot so pojasnili na inšpektoratu, je leta 2009 po odločitvi ustavnega sodišča v Mestni občini Ljubljana (Mol) nehal veljati odlok o zimski službi. Ta je predvideval, da morajo lastniki zemljišč, stanovanjskih hiš, stanovanj in poslovnih prostorov, v več stanovanjskih hišah pa upravniki, okrog svoje zgradbe odstraniti sneg in led s pločnikov tudi, če gre za javno površino. Od prenehanja veljave odloka mora javne površine čistiti lokalna skupnost, na Molu za to skrbi oddelek za gospodarske javne službe in promet.
Lastniki nepremičnin pa so dolžni poskrbeti za padajoči sneg s streh in ledene sveče na njih. Tako jih na spletni strani Mola pozivajo, naj pravočasno odstranijo sveče in sneg, ki visijo prek streh in žlebov, da ne bodo ogrožali mimoidočih.
Če se odstranjevanja ne morejo varno lotiti sami, naj za to naročijo izvajalce, kot so pleskarska in krovska podjetja, ki imajo na voljo dvižne naprave. Poleg tega je pred in med odstranjevanjem treba preprečiti dostop do območja, kamor lahko padata sneg in led. V primeru, da pade sveča na pešca in ga poškoduje, za to odgovarja lastnik zgradbe. Sicer pa v primeru, da lastniki za to ne poskrbijo, inšpektorat nima nobenih možnosti ukrepanja ali izrekanja glob, so za STA še povedali na inšpektoratu.
Večje količine snežnih padavin lahko med drugim povzročijo tudi porušitev zlasti starejših, slabše vzdrževanih in pomanjkljivo izvedenih ostrešij ter drugih pomožnih objektov, kot so nadstreški, vrtne ute in podobno. Zato so na spletni strani Mola še zapisali, da se v primeru večje količine snežnih padavin takšni objekti dodatno podprejo oziroma da sneg redno in pazljivo odstranjujejo. Sneg ima različno gostoto in tako lahko pol metrska snežna odeja predstavlja obremenitev od 50 kilogramov na kvadratni meter v primeru novega, suhega snega do 200 kilogramov na kvadratni meter v primeru mokrega snega.