Pismo o nameri predvideva, da bosta tako Rheinmetall kot Leonardo v novoustanovljenem skupnem podjetju imela polovični delež. Dogovor morajo še potrditi pristojni nadzorni organi, poroča nemška tiskovna agencija dpa. Če se bo dogovor realiziran, bo to največje naročilo v zgodovini Rheimetalla - le nekaj dni zatem, ko je podjetje z nemško vojsko že podpisalo rekordno pogodbo o dobavi artilerijskih izstrelkov.
Podjetje bo predvidoma izdelovalo bojne tanke in oklepna bojna vozila, ki jih bodo razvili na osnovi Rheinmetallovega pehotnega vozila lynx, medtem ko bo nov bojni tank verjetno tipa panther. Čeprav načrtovani obseg proizvodnje še ni znan, Handelsblatt navaja, da dogovor vključuje več kot 550 vozil: več kot 200 tankov tipa panther in vsaj 350 pehotnih vozil tipa lynx.
Večinski delež proizvodnje naj bi potekal v Italiji in po pričakovanjih naj bi iz te države prišlo tudi prvo naročilo. Njegova vrednost bi lahko znašala skoraj 20 milijard evrov z rokom veljavnosti več kot desetletje. "Skupaj želimo odpreti vrata za proizvodnjo nove generacije najsodobnejših bojnih vozil v Evropi in za Evropo," je povedal direktor družbe Rheinmetall Armin Papperger, medtem ko je izvršni direktor Leonarda Roberto Cingaloni izrazil prepričanje, da bo dogovor med podjetjema pomembno prispeval k vzpostavitvi skupne evropske obrambe.
Italijanski Leonardo in nemški Rheinmetall, ki ima v Italiji na petih lokacijah že tri podružnice s približno 1400 zaposlenimi, sta največji orožarski podjetji v Evropi.