Ameriški mediji pa poročajo o napadih z raketami in brezpilotniki na ameriške sile v Jemnu in v Iraku. Rakete naj bi iz Jemna domnevno proti Izraelu izstrelili iranski zavezniki Hutiji. "Rušilec Carney je prestregel tri rakete in nekaj brezpilotnikov," je dejal Ryder in dodal, da ne morejo z gotovostjo potrditi kam so bile rakete namenjene, vendar pa so letele severno ob Rdečem morju v smeri Izraela.
Rušilec Carney nadzoruje Rdeče morje kot del okrepljene ameriške prisotnosti na Bližnjem vzhodu, ki jo je ukazal predsednik Joe Biden po napadih Hamasa na Izrael 7. oktobra. Biden je v Bližino Izraela poslal dve bojni skupini ladij z letalonosilkama Ford in Eisenhower, da se spopad ne bi razširil. Pentagon je v torek pripravil na morebitno napotitev v regijo 2000 vojakov.
Napaden tudi naftni objekt na vzhodu Sirije
Brezpilotna letala so v četrtek napadla ameriško vojaško oporišče na jugu Sirije, na podlagi neimenovanih virov iz Pentagona poroča AP. Napad naj bi povzročil nekaj lažjih poškodb. Sirska opozicija poroča, da je bil z brezpilotniki v četrtek napaden tudi naftni objekt na vzhodu Sirije, kjer so nameščeni ameriški vojaki. Trije brezpilotniki so napadli objekt podjetja Conoco, kjer je odjeknilo več eksplozij.
Brezpilotna letala in rakete so v četrtek napadla tudi zračno oporišče Ain al Asad na zahodu Iraka, poročajo agencije. To je bil že tretji napad na ameriške enote v Iraku v zadnjih 24 urah. Uvodoma ni bilo jasno ali je bilo kaj žrtev, vendar pa je bilo znotraj oporišča več eksplozij.
ZDA imajo v Iraku za operacije proti Islamski državi okrog 2500 vojakov, v Siriji pa 900.