Kitajska se je v zadnjih dnevih znašla v primežu enega od najhujših neurij v zadnjih letih. Tajfun Doksuri je, ko je dosegel kopno, sicer nekoliko oslabel, a je poskrbel za obilno deževje. Območja na severovzhodu Kitajske so bile nekaj dni deležna nenehnega deževja. Po navedbah pekinških oblasti so v zadnjih dnevih z vidika padavin padli rekordi iz julija 2012, ko je kitajsko prestolnico zajela najhujša nevihta v zadnjih desetletjih. Po podatkih kitajskega meteorološkega urada je na območju Pekinga v 40 urah v povprečju padlo 170,9 milimetra dežja, kar je skoraj enako povprečni količini padavin, ki na tem območju padejo v celotnem juliju.
Pristojni na območju Pekinga in okoliških mest danes nadaljujejo z reševalnimi operacijami. V poplavah je doslej umrlo že najmanj 11 ljudi, še več kot 20 jih je pogrešanih, pri čemer je na nekaterih območjih še vedno okrnjena oskrba z vodo in hrano, prav tako so okrnjene številne javne storitve, nekatere vasice na bolj gorskih predelih pa so še vedno odrezane od sveta. Tja danes vodo in hrano prevažajo s helikopterji. Pakete hrane in oblek so dostavili tudi potnikom, ki so obtičali na železniški postaji v pekinški četrti Mentougou. Četrti Mentougou in Fangshan sta med najbolj prizadetimi. Zaradi obilnega deževja so ostali trije vlaki ujeti na svojih poteh, ponekod je bil v celoti ustavljen tudi cestni promet, poroča STA.
V mestu Tianjin jugovzhodno od Pekinga so iz njihovih domov evakuirali približno 35.000 ljudi, pristojni pa po divjanju tajfuna še vedno popravljajo daljnovode in drugo infrastrukturo. Na širšem območju Pekinga so zaprli več kot 100 gorskih cest, evakuirali pa več kot 50.000 ljudi. Iz kitajskega finančnega ministrstva so medtem napovedali, da bodo za reševanje namenili 110 milijonov juanov (slabih 14 milijonov evrov).
Na dveh letališčih v Pekingu je bilo danes odpovedanih skoraj 400 letov, še več sto se jih srečuje z zamudami. Rdeče opozorilo še vedno velja za Peking in sosednjo provinco Hebei. Meteorologi svarijo predvsem pred hudourniškimi poplavami in plazovi. V Pekingu so v ponedeljek aktivirali rezervoar za nadzor poplav, prvič odkar so ga zgradili leta 1998, še poroča STA.