Nekdanji premier in medijski mogotec Berlusconi se je že dlje časa srečeval z zdravstvenimi težavami. Aprila letos, ko se je znova znašel v bolnišnici, je postalo znano, da trpi za levkemijo. Pred dnevi so ga znova sprejeli v milansko bolnišnico San Raffaele, v kateri je nazadnje zaradi pljučnice prebil kar 45 dni. Umrl je v bolnišnici.
Berlusconi se je v zadnjih letih večkrat znašel v bolnišnici, za kronično levkemijo pa naj bi trpel zadnjih dve leti. Leta 2016 je prestal operacijo na odprtem srcu, tri leta kasneje pa je imel še operacijo na črevesju. Leta 1997 so mu operirali tumor na prostati. Leta 2021 je bil večkrat hospitaliziran, tako zaradi težav s srcem kot zaradi covida-19 in zapletov po njem.
Pestra kariera
Za milijarderjem, ki je vodil desnosredinsko stranko Naprej Italija od njene ustanovitve leta 1994, sta dve desetletji prevlade v italijanski politiki, ko je doživljal vzpone in padce. Na politični sceni je vztrajal kljub starosti in težavam z zdravjem ter številnim aferam ter okoli 30 sodnim procesom.
Ime si je ustvaril z izgradnjo medijskega imperija v začetku 90. let in kot lastnik nogometnega kluba AC Milan. V politiko je vstopil po zmagi na volitvah leta 1994 in hitro postal eden najbolj priljubljenih politikov. Premierski položaj je zasedel trikrat, na čelu vlade pa je bil skupno devet let. Je tudi edini italijanski premier po drugi svetovni vojni, ki mu je uspelo na položaju ostati celoten petletni mandat, in sicer med letoma 2001 in 2006. Premier je bil tudi leta 1994 ter med letoma 2008 in 2011. Bila je tudi poslanec in senator v italijanskem parlamentu ter evropski poslanec.