Republikanski nabor potencialnih kandidatov je narasel na devet, potem ko je v torek kampanjo razglasil nekdanji guverner New Jerseyja Chris Christie, poleg Pencea pa je danes to storil še konservativni guverner Severne Dakote Doug Burgum. Pence bo skušal nominacijo osvojiti v tekmi s svojim nekdanjim nadrejenim, bivšim predsednikom Donaldom Trumpom, pri čemer mu ankete ne pripisujejo veliko možnosti. Enako velja tudi za ostale kandidate, razen morda floridskega guvernerja Rona DeSantisa, ki še najmanj zaostaja za Trumpom.
Pence je bil sicer Trumpu zvest vse do volitev leta 2020, ko je začel nekdanji predsednik pritiskati nanj, naj ob formalni razglasitvi izidov volitev po posameznih zveznih državah 6. januarja 2021 nekatere izide samovoljno razveljavi. Pence se je temu uprl, Trumpovi privrženci pa so ga med napadom na kongres hoteli obesiti.
Ob svoji današnji najavi kampanje je Pence sporočil, da drugačni časi zahtevajo drugačne voditelje. "To državo lahko vrnemo nazaj. Lahko branimo našo državo in zavarujemo našo mejo. Lahko oživimo naše gospodarstvo in se vrnemo na pot uravnoteženega proračuna, branimo naše svoboščine in Ameriki omogočimo nov začetek življenja," je dejal.
Republikansko kampanjo bi sicer lahko nekoliko zaostril Christiejev vstop v tekmo, saj se ne bo zadrževal pri napadih na Trumpa. Ob najavi kampanje ga je označil za osamljenega, vase zagledanega narcisa, ki predstavlja grožnjo državi. Pred Penceom, Burgumom, Christiejem, DeSantisom in Trumpom so v tekmo za republikansko nominacijo vstopili še nekdanja guvernerka Južne Karoline Nikki Haley, nekdanji guverner Arkansasa Asa Hutchinson, senator iz Južne Karoline Tim Scott in poslovnež Vivek Ramaswamy.