Zloglasni Josef Fritzl je s pomočjo odvetnice Astrid Wagner napisal knjigo z naslovom Brezna Josefa F, v kateri je med drugim zatrdil, da je dobra oseba in odgovoren družinski človek.
Dosmrtna zaporna kazen
Spomnimo. Avstrijec je v svoji hiši v Amstettnu v Spodnji Avstriji, ki je zdaj že prodana, 24 let (od leta 1984 do leta 2008) zlorabljal hčer Elisabeth in jo zadrževal v ujetništvu, in sicer od njenega 18. leta. Klet, v kateri je imel ujeto hčer, so zalili z betonom. Elisabeth mu je rodila sedem otrok, a je eden od njih kmalu po rojstvu umrl, ker ni dobil ustrezne oskrbe.
Sodišče ga je leta 2009 spoznalo za krivega povzročitve smrti iz malomarnosti, incesta, posilstev, zasužnjevanja, nezakonitega zadrževanja v ujetništvu in hudih groženj. Prisodilo mu je dosmrtno zaporno kazen, ki jo 87-letnik prestaja v posebnem zaporu za duševne bolnike v Kremsu.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Kopica nezakonskih otrok
Fritzl naj bi, kot sta v knjigi zapisala z odvetnico, v tujini imel več nezakonskih otrok, ki naj bi jih zaplodil med poslovnimi potovanji v tujino. Sina, uglednega odvetnika, naj bi imel tudi v Afriki.
Fritzl si v knjigi nadalje beli glavo z ugibanjem o razlogih, zakaj je soproga Rosemarie prekinila stike z njim. Razpisal se je tudi o aretaciji: "Bil sem povsem sam s svojimi mislimi. Nikogar nisem imel, ki bi se mu lahko zaupal."
Zase pravi, da je v Kremsu rangiran višje od ostalih zapornikov, a da se izogiba dvorišča, ker nekatere od njih srbijo pesti. Menda ima tudi kar nekaj oboževalk, ki mu pošiljajo pisma in mu v njih izpovedujejo svojo ljubezen.
Kakorkoli že, Fritzl upa, da bo zadnja leta svojega življenja preživel na svobodi. In to kar v Amstettnu.