Čakanje razpleta

Omikron prekužuje cepljene Avstralce, Đoković pa čaka v "azilnem domu"

G.G.
7. 1. 2022, 07.29
Posodobljeno: 7. 1. 2022, 07.45
Deli članek:

Medtem ko strokovnjaki opozarjajo, da s prihodom omikrona ni več razlik med cepljenimi in necepljenimi glede prenosa virusa, avstralske oblasti v nastanitvi za tujce zadržujejo Novaka Đokovića, ki so mu najprej sami dovolili vstop v državo.

Reuters
Đokovićev primer so izkoristili zagovorniki pravic migrantov, ki zahtevajo, da avstralske oblasti bolj človeško ravnajo z begunci.

V Avstraliji so včeraj zabeležili 78.000 primerov pozitivnih na testiranjih na koronavirus, dan prej 72.000. Polno cepljenih je skoraj 80 odstotkov prebivalstva, torej je jasno, da se različica omikron širi tako med cepljenimi kot necepljenimi. Nič jim ni pomagalo strogo pravilo, da necepljenim ne dovolijo vstopa v državo, virus že veselo kroži med populacijo. Jasno je tudi, da so cepljeni tudi pri omikronu dobro zaščiteni pred boleznijo ali težjim potekom bolezni.

hipno-diploma, hipnoza

Njena.si

Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo

Avstralski premier Scott Morrison, ki mu je priljubljenost močno padla tudi zaradi ekstremno strogih ukrepov - kljub temu so bolnišnice danes polne, ljudje pa težko pridejo do hitrih testov - si je za tarčo izbral srbskega teniškega zvezdnika Novaka Đokovića. Nole si je s svojim »alternativnim« pogledom na cepljenje v veliki meri sam nakopal težave, a je odpotoval v Avstralijo, ker se je zdelo, da se je dogovoril z avstralsko teniško zvezo in oblastmi. Ob prihodu v Melbourne se je zataknilo zaradi birokratskih zadev.

Odločitev je v rokah premierja Morrisona. Če Đoković ne izpolnjuje zahtev, bi ga lahko/morali zavrniti že pred vkrcanjem na letalo ali ga napotiti domov takoj po prihodu. Če pa jih ali če oblasti same ne vedo, če jih, je zadeva bolj nerodna. Še zlasti nerodna bo, če se izkaže, da so nekaj tenisačev že spustili v državo na podlagi enake izjeme kot jo je uveljavljal Đoković, pa naj bo to prebolelost v zadnjih šestih mesecih ali alergija na kenguruje. Kar je zapisano v zakonu in pravilih, to naj bi veljalo za vse enako.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja