Na novinarsko vprašanje, kaj bi se moralo zgoditi, da bi prišlo do vojaškega posredovanja v Venezueli, je Trump sicer dejal, da "o tem ne želi govoriti", vendar pa da je to "zagotovo ena od možnosti".
Pojasnil je, da je venezuelski predsednik Nicolas Maduro pred meseci zaprosil za srečanje z njim, vendar da ga je zavrnil, ker da se je gospodarska kriza v državi pod njegovim vodstvom dramatično poslabšala. Sporna je bila tudi njegova ponovna izvolitev lani, je poudaril Trump.
"Odločil sem se, da ga zavrnem, ker se je v Venezueli zgodilo toliko res slabih stvari," je dejal Trump. "To je bila najbogatejša država v tem delu sveta, ki je zelo pomemben del sveta. Zdaj pa vidimo to revščino, to trpljenje in ta kriminal in vse, kar se dogaja," je dejal ameriški predsednik, ki je kot začasnega predsednika v državi priznal samooklicanega predsednika parlamenta Juana Guaidoja.
Trump je sicer v pogovoru za CBS, ki je bil posnet v petek, predvajali pa ga bodo nocoj, komentiral niz drugih pomembnih vprašanj, tako za domačo kot tujo javnost. CBS je izvlečke intervjuja že objavil na svojih spletnih straneh.
Med drugim je znova zavrnil ocene šefov ameriških obveščevalnih agencij, ki za razliko od njega migrantske nevarnosti ne vidijo kot resne grožnje varnosti ZDA.
Zavrnil je tudi njihove ocene, da Iran spoštuje svoje obveznosti. Kot je dejal, je Iran "zlobna država, ki pobija številne ljudi".
Sicer pa je poudaril, da se mu ni treba vedno strinjati s šefi obveščevalnih služb. Minuli teden jih je sicer poslal "znova v šolo". Spomnil je, da je imel tudi njegov predhodnik George Bush mlajši obveščevalne podatke, da ima iraški voditelj Sadam Husein orožje za množično uničevanje. "In veste kaj? Ti obveščevalci niso imeli pojma, kaj za vraga se dogaja, in so nas potegnili v vojno, v katero sploh ne bi smeli iti," je med drugim še dejal Trump.