Večina senatorjev je glasovala tudi za resolucijo za odvzem podpore savdski vojni v Jemnu.
Hašodžija so pred dvema mesecema ubili v prostorih savdskega konzulata v Istanbulu. Predsednik ZDA Donald Trump ne sprejema odgovornosti saudijskega prestolonaslednika ne glede na ugotovitve njegove lastne obveščevalne agencije Cia, da je bin Salman v najmanjši meri vsaj vedel, da se umor pripravlja, če ga že ni naročil. Trump trdi, da je prodaja orožja Saudovi Arabiji bolj pomembna skupaj z ohranitvijo pomembnega zavezništva na Bližnjem vzhodu.
Resolucijo za odvzem podpore saudijskem posredovanju v Jemnu sta predlagala neodvisni demokrat Bernie Sanders iz Vermonta in republikanec Mike Lee iz Utaha. Slednji je dejal, da je Hašodžijeva smrt usmerila pozornost senatorjev na dejstvo, da so bili zavedeni v vojno v Jemnu. "Hašodžijev primer je pokazal, da saudijski režim morda ni režim, ki mu morajo ZDA navdušeno slediti v boj," je dejal Lee.
Saudova Arabija vodi sunitsko koalicijo držav proti šiitskim upornikom v Jemnu, ki je v letih bombardiranja ustvarila trenutno največjo humanitarno krizo na svetu. Za resolucijo Sandersa in Leeja so glasovali vsi demokrati in nekaj republikancev za izid 56 proti 41.
Resolucija je potrjena in predstavlja moralno zaušnico tako Trumpu kot Saudovi Arabiji, vendar ne več kot to, saj republikansko vodstvo v predstavniškem domu onemogoča njeno sprejetje.
Vodja senatne večine Mitch McConnell iz Kentuckyja in predsednik odbora za mednarodne odnose Bob Coker iz Tennesseeja sta glasovala proti resoluciji, ker je 70 let partnerstva med ZDA in Saudovo Arabijo zelo pomembnih, še posebej v regiji, kot je Bližnji vzhod.
Sta pa kolege pozvala, naj podprejo obsodbo Hašodžijevega umora in naprtitev odgovornosti bin Salmanu. Resolucija od Rijada zahteva, naj poskrbi za ustrezno odgovornost.