Iran je glavni nasprotnik in tekmec Savdske Arabije v regiji. Državi se posredno spopadata v Siriji, predvsem pa v Jemnu, kjer Savdijci podpirajo mednarodno priznano vlado, Iranci pa šiitske uporniške Hutije. Nasprotovanje med državama se je še dodatno okrepilo s krepitvijo položaja savdskega princa in prestolonaslednika Mohamed bin Salmana.
"Ta zahrbtni umor je še dodatno razkril naravo Savdijcev, njihovega kraljestva in tega mladeniča, ki išče slavo z ubijanjem nedolžnih ljudi," je dejal Laridžani. Z "mladeničem" naj bi mislil na princa Salmana. "Vidimo pa, da ima Zahod dvojna merila glede človekovih pravic. Zelo so občutljivi glede uboja tega novinarja in temu pozorno sledijo, po drugi strani pa so povsem tiho glede zločinov v Jemnu," je še dodal Laridžani.
Iran se doslej v zgodbo glede izginotja kritika savdskega režima Hašodžija ni vpletal. Izjave Laridžanija naj bi bile prvi uradni odziv na to afero.
"Savdska Arabija je najprej skušala s pomočjo Zahoda prikriti ta zločin, zdaj, ko ga je bila prisiljena priznati, pa pravi, da so ta zločin izvedli neki malopridni elementi, s čimer želi oprati svoj koruptivni sistem," je še dejal visoki iranski predstavnik. Dodal je, da bi svet moral dojeti težo "savdskega državnega terorizma."