Dejanje severnokorejskih hekerjev je časniku Chosun Ilbo razkril južnokorejski poslanec Rhee Cheol-hee, član južnokorejskega parlamentarnega odbora za obrambo. Povedal je, da je do vdora v omrežje južnokorejske vojske prišlo septembra, hekerji pa so prišli do 235 gigabajtov občutljivih podatkov.
Med dokumenti je tudi operativni načrt 5015, ki bi ga uporabili v primeru vojne s Severno Korejo. Vsebuje tudi načrte za "obglavljenje" severnokorejskega režima oz. za atentat na severnokorejskega voditelja Kim Džong Una.
Ukradeni so tudi načrti delovanja južnokorejskih specialnih sil. Prav tako podrobnosti vsakoletnih skupnih vojaških vaj južnokorejske in ameriške vojske. Severnokorejci naj bi prišli tudi do podatkov o ključnih vojaških objektih in elektrarnah.
Rhee je povedal še, da mora južnokorejsko obrambno ministrstvo okoli 80 odstotkov kompromitiranih dokumentov še identificirati.
Potrdili, da so vdrli v omrežje južnokorejske vojske
Na južnokorejskem obrambnem ministrstvu navedb zaenkrat niso hoteli komentirati. Je pa ministrstvo maja sporočilo, da so Severnokorejci vdrli v omrežje južnokorejske vojske, a niso povedali, do česa vse so uspeli priti.
Tiskovni predstavnik ameriškega obrambnega ministrstva, polkovnik Rob Manning je dejal, da so seznanjeni z navedbami, ni pa želel ne zanikati niti potrditi katerikoli del vesti. "Lahko vam zagotovim, da verjamemo v varnost naših načrtov za operacije in našo sposobnost, da se soočimo s kakršnokoli grožnjo Severne Koreje," je dejal novinarjem v Pentagonu.
Po podatkih južnokorejskih obveščevalcev ima Severna Koreja okoli 6800 izurjenih specialistov za kibernetsko bojevanje. Severnokorejski hekerji naj bi bili leta 2014 odgovorni za odmevne hekerske napade, med drugim tudi na Sony Pictures.