Bomba, ki jo je v soboto razneslo na Manhattnu, je poškodovala 31 ljudi. Druga bomba je eksplodirala na obali New Jerseyja, vendar ni poškodovala nikogar. Ta razen odpovedi dobrodelnega maratona ni imela hujših posledic.
V obtožnici, ki jo je vložil ameriški tožilec Preet Bharara, piše, da so prišli do videoposnetkov z mobilnega telefona Rahamijevega sorodnika, na katerem se vidi, kako 28-letni obtoženec prižiga vnetljiv material v cilindričnem zabojniku.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Med ponedeljkovo aretacijo so pri Rahamiju zasegli tudi dokumente, v katerih kritizira ameriško vlado in jo obtožuje pokola muslimanskih borcev v Afganistanu, Siriji, Iraku in drugod. Rahami je še zapisal, da ga skrbi, ali bo lahko izpeljal samomorilski napad, preden ga ujamejo. Če ga bodo spoznali za krivega, mu grozi dosmrtni zapor.
Ameriška zvezna policija FBI pa je potrdila, da je Rahamija preiskovala že avgusta 2014, ko ga je njegov oče prijavil ameriškim oblastem, toda agenti FBI niso našli nobenih povezav s terorizmom. "FBI je pregledal interne baze, sodeloval z drugimi agencijami, opravil številne intervjuje, nič pa ni razkrilo povezav s terorizmom," je v izjavi za javnost zapisal FBI. FBI sicer sumi, da je Rahami sestavil osem bomb, vendar je uspel razstreliti le dve.
Mohamad Rahami, oče osumljenega, je že prej novinarjem pojasnil, da je njegov sin nevaren. "Zabodel je mojega sina, udaril je mojo ženo," je povedal.