Šef hrvaške diplomacije je še dejal, da je hrvaška javnost lahko mirna. "Imamo informacijo, ki jo je povedal minister pravosodja v Sloveniji (Goran Klemenčič). Sodišče v Strasbourgu ni še nič prejelo, mi nič ne vemo", je povedal v pogovoru za hrvaško, komercialno Novo TV.
Dodal je, da bo ESČP, ko bo dobilo informacijo in bo ocenilo, ali je tožba dovoljena, to poslalo Hrvaški. "Zaenkrat imamo le informacije iz slovenskih medijev", je povedal. Ocenil je, da postopek lahko traja več let, je pa potrebno najprej ugotovili, ali je tožba dovoljena.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
S hrvaškega sedeža diplomacije danes sicer niso odgovorili na vprašanji, kakšna so stališča hrvaške strani glede slovenske tožbo v Strasbourgu in kako potekajo pogovori med Zagrebom in Ljubljano v sporu o prenesenih deviznih prihrankih hrvaških varčevalcev nekdanje zagrebške podružnice LB.
Slovenija je v današnji tožbi ocenila, da terjatve LB do hrvaških podjetjih znašajo približno 360 milijonov evrov, Hrvaška pa zahteva približno 280 milijonov evrov, ki so bili preneseni v javni dolg države v prvi polovici 90. let, potem ko so hrvaške banke izplačale nekdanje devizne varčevalce LB.
Na prošnjo za odziv se tudi niso odzvali na hrvaškem pravosodnem ministrstvu. Minister Klemenčič je namreč danes dejal, da je o tožbi obvestil svojega hrvaškega kolega Anta Šprlja.