Mimo kraja eksplozije namreč vodi romarska pot, po kateri šiitski verniki romajo h grobnici Imama al Kadima iz osmega stoletja. Ali so bili med mrtvimi tudi verniki, policija ni mogla potrditi. Bomba je sicer eksplodirala v bližini tržnice v predelu Nahravn na jugovzhodu Bagdada, med ranjenimi pa so bili tudi trije pripadniki varnostnih sil.
Pripadniki skrajne sunitske skupine so v preteklosti izvedli številne napade na pripadnike šiitske skupnosti, ki jih imajo za heretike.
Sporočilo IS, v katerem je prevzel odgovornost za napad, so na družbenih omrežjih objavili njegovi podporniki. Njegove verodostojnosti ni mogoče potrditi.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Politična kriza
Irak se ob napadih sooča tudi s politično krizo. Premier Hajder al Abadi želi oblikovati novo neodvisno tehnično vlado, kar pa so glavni politični bloki v parlamentu v preteklih tednih blokirali. Zadnji poizkus potrditve novega kabineta je propadel danes, zaradi česar se je na ulice mesta odpravilo več tisoč protestnikov. Nemiri so izbruhnili takoj po koncu novinarske konference, na kateri je vplivni šiitski klerik Moktada al Sadr v Nadžafu obsodil politični zastoj.
Več tisoč protestnikov se je prebilo v skrbno varovano zeleno cono, kjer so parlament, predsedniška palača, urad predsednika vlade in številna veleposlaništva. Vdrli so v parlament, kjer so nekateri razbijali, drugi protestniki pa so jih mirili. Nekaj poslancem so z vrvjo onemogočili izhod iz zelene cone, razbijali pa so tudi njihove avtomobile..