Trojico so aretirali v Istanbulu na podlagi podatkov turške in nemške obveščevalne službe. Aretirani naj bi bili člani celice skrajne skupine Islamska država (IS).
Nemčija je minuli četrtek zaprla svoje veleposlaništvo v Ankari, konzulat v Istanbulu ter šoli v obeh mestih. Nemški zunanji minister Frank-Walter Steinmeier je takrat dejal, da obstajajo "zelo resni dokazi" o načrtovanju napadov na te ustanove. Turške oblasti so ukrep kritizirale kot neupravičenega.
Dva dni kasneje se je na prometni ulici v Istanbulu razstrelil domnevni član IS, turški državljan. Umrli so trije Izraelci in iranski državljan, več deset ljudi je bilo ranjenih.
Za zaprtje svojega konzulata v Istanbulu se je danes odločila tudi Nizozemska. Kot so sporočili z nizozemskega zunanjega ministrstva, so konzulat začasno zaprli zaradi " morebitne teroristične grožnje". Vse Nizozemce je ministrstvo tudi pozvalo, naj ne hodijo blizu konzulata in naj pozorno spremljajo dogajanje.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Ankara je poleg tega danes še sporočila, da so na meji s Sirijo aretirali deset domnevnih pripadnikov IS. Eden od aretiranih je imel pri sebi samomorilski telovnik.
IS je prevzel odgovornost za štiri od šestih bombnih napadov v Turčiji v zadnjih osmih mesecih. Za ostala dva je odgovornost prevzela radikalna kurdska skupina, povezana s prepovedano Kurdsko delavsko stranko (PKK).