Spoštovali bomo rezultat, pa naj bo proti ali za. Vedno smo ga spoštovali. To je demokracije," je na novinarski konferenci danes zjutraj rojakom zatrdil Morales. Obenem je dodal, da bodo "potrpežljivo počakali na zadnji žvižg volilne komisije" in da so optimistični, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
A sodeč po dosedanjih rezultatih Morales veliko možnosti za zmago nima. Po vzporednih volitvah, ki jih je v nedeljo izvedel institut Ipsos, je namreč proti spremembam glasovalo 52,3 odstotka Bolivijcev, za pa 47,7 odstotka. Na vzporednih volitvah instituta Mori so po drugi strani v rahli prednosti zagovorniki sprememb - teh je 51 odstotkov, nasprotnikov pa 49 odstotkov.
Po dosedanjih uradnih izidih po 30 odstotkih preštetih glasov so medtem v veliki prednosti nasprotniki sprememb, s 63 odstotki proti 37, poroča AFP. A kot je opozoril podpredsednik Alvaro Garcia, so doslej prešteli predvsem glasove v večjih mestih, medtem ko Morales več podpore uživa na podeželju in med volivci v tujini, zato bi se utegnila tehtnica še prevesiti.
Morales, prvi indijanski predsednik Bolivije, je na oblasti od leta 2006. Njegovi privrženci želijo, da bi leta 2019 znova kandidiral za predsedniški stolček in na njem ostal do leta 2025, ko bo 200-letnica bolivijske neodvisnosti.