Iranskega kolega Džavada Zarifa je nemudoma, ko je izvedel za incident, poklical državni sekretar ZDA John Kerry, s katerim sta navezala dobre delovne odnose med zadnjimi uspešnimi pogajanji o iranskem jedrskem programu.
Ameriška čolna sta plula med Bahrajnom in Kuvajtom, nakar naj bi se eden pokvaril in oba naj bi potem zaneslo v iranske vode.
Pentagon je sporočil, da so mornarji, med katerimi je devet moških in ena ženska, varni in nepoškodovani. Iranci so jih čez noč zadržali na otoku Farsi, danes zjutraj pa naj bi jih predali ameriški ladji.
Ameriška čolna sta plula med Bahrajnom in Kuvajtom, nakar naj bi se eden pokvaril in oba naj bi potem zaneslo v iranske vode. Pentagon trdi, da so pred tem izgubili zvezo z obema čolnoma.
Kljub pomanjkanju zveze pa so na podlagi radijskega signala ugotovili, da sta čolna na otoku Farsi in začela so se prizadevanja za navezavo stika z Iranci. To je uspelo tudi s Kerryjevo pomočjo in ne bo težav.
Razen v kongresu, kjer so republikanci zagnali velik kraval proti Irancem, ker naj bi bilo zajetje čolnov nov dokaz, da Irancem ne gre zaupati, čeprav tudi Pentagon priznava, da sta ameriška čolna sama zašla v iranske vode.