Vojaški vir je povedal, da bodo prehodi meje med Grčijo in Makedonijo še naprej mogoči. Z ograjo, visoko okoli 2,5 metra, želijo zagotoviti, da migranti ne bi poskušali prečkati zelene meje.
Makedonske oblasti so po terorističnih napadih v Parizu 13. novembra napovedale, da bo vojska preučila možnosti postavitve ograje na meji z Grčijo, da bi zajezila tok migrantov.
Po napadih so države na balkanski migrantski poti okrepile omejitve. Med drugim prehod meje načeloma omogočajo samo tistim, ki bežijo z vojnih območij oz. iz Sirije, Iraka in Afganistana. Makedonija je tako prepovedala vstop ekonomskim migrantom iz drugih držav ter začela priprave na postavljanje ograje.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
To je sprožilo ogorčenje med domnevnimi ekonomskimi migranti, ki so protestirali na meji med Grčijo in Makedonijo, okoli 200 pa jih je četrtek med poskusom prečkanja meje podrlo del že postavljene žičnate ograje.
Tudi danes je prišlo do incidenta med prebežniki, ki jih ne spustijo v Makedonijo, in policisti, ki so postavljali ograjo. Jezni prebežniki so začeli metati kamenje in druge predmete na policiste in jih več ranili. Trije so potrebovali zdravniško pomoč.
Po zadnjih podatkih je bilo v incidentu ranjenih 18 policistov, štiri, ki so utrpeli resnejše poškodbe, so zadržali v bolnišnici v Gevgeliji. O morebitnih poškodbah med prebežniki, ki so ujeti na nikogaršnjem ozemlju med Makedonijo in Grčijo, ni podatkov.