Brzaković je povedal, da jim je srbsko notranje ministrstvo dva dni po napadu poslalo serijske številke orožja, najdenega na prizorišču napadov v Parizu, ki so terjali 130 življenj. Kot so nato ugotovili, je šlo za sedem ali osem pušk jugoslovanskega tipa kalašnikovk, ki so jih proizvedli v letih 1987 in 1988.
Direktor orožarske tovarne Zastave je ob tem pojasnil, da so bile te puške del pošiljke, ki so jo dobavili vojaškim skladiščem v Sloveniji, Bosni in Hercegovini ter Makedoniji, poroča srbska tiskovna agencija Tanjug. Po razpadu Jugoslavije pa so lahko te države orožje prodale naprej, je dodal Brzaković.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Tovarna v Kragujevcu je orožje pred razpadom Jugoslavije proizvajala za jugoslovansko vojsko in policijo, izvažala pa ga je tudi v takratne zaveznice Jugoslavije v Afriki, Aziji in na Bližnjem vzhodu.
Brzaković je poudaril, da je lahko po razpadu Jugoslavije orožje iz vojaških skladišč romalo tudi v tujino. Sedaj Zastava ne more prodati nobenega kosa orožja v tujino brez dovoljenja srbske države.