Asad se je med svojim prvim obiskom v tujini od začetka sirske krize leta 2011 v torek v Moskvi sestal z ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom in se mu zahvalil za začetek letalskega posredovanja proti njegovim nasprotnikom v Siriji. Oba sta se sicer tudi strinjala, da bodo morali vojaškim operacijam slediti tudi politični koraki.
Tiskovni predstavnik Bele hiše Ed Schultz je novinarjem dejal, da je za ZDA "dobrodošlica z rdečo preprogo Asadu, ki je uporabil kemično orožje proti lastnemu narodu, v nasprotju z ruskimi stališči, da se zavzemajo za politično tranzicijo v Siriji". Dejanja Rusije v vojni uničeni Siriji so neproduktivna, je še dejal.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Putin je sicer ob obisku Asada dejal, da bi se morali Sirci sami odločiti, kakšno usodo si želijo, kar je morda tudi majhen korak v smeri zahtev opozicije v Siriji in ZDA, da bi moral Asad oditi s položaja in iz sirske politike.
Položaj v Siriji bo sicer tema tudi napovedanih petkovih pogovorov med ruskim zunanjim ministrom Sergejem Lavrovom in ameriškim državnim sekretarjem Johnom Kerryjem, ki se bosta sestala na Dunaju. Na srečanju bosta tudi zunanja ministra Turčije in Savdske Arabije, so danes napovedali v Moskvi.