Med protesti je policija aretirala več protestnikov, ki so poskušali vdreti na sedež generalnega tožilstva v prestolnici. Po navedbah organizatorjev, državljanske pobude Dostojanstvo in pravičnost, se je pred sedežem vlade zbralo okoli 100.000 ljudi, po navedbah policije pa 25.000.
Premier Valeriu Strelef se je že sestal s protestniki in tudi izrazil pripravljenost na nadaljnje pogovore. Strelet je na položaju premierja od konca julija in si tako kot njegovi predhodniki želi, da bi Moldavija, ki je že več let v krizi, vstopila v EU. Proruska opozicija v moldavskega parlamentu na drugi strani si želi, da bi se ta nekdanja republika nekdanje Sovjetske zveze tesneje povezala z Rusijo.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Današnji protesti so posledica nedavnega razkritja bančne prevare v državi, ki je že vplivala na življenjski standard državljanov. Razkritje bančne prevare je pokazalo na široko razvejano korupcijo v državi in moč oligarhov v državi s 3,5 milijona prebivalcev.
Iz bančnega sistema v državi je namreč izginila kar milijarda dolarjev, kar je osmina moldavskega bruto domačega proizvoda. Razkritje prevare je vplivalo na padec vrednosti moldavskega leva, skokovito povečanje inflacije in padec življenjskega standarda v državi.