Med nastopom v pogovorni oddaji je bil Tani deležen kupa vprašanj jeznih državljanov, ki so njegovo vlado krivili za pomanjkanje osnovnih storitev, kot je elektrika, in za slabo varnost na območjih, ki so pod njenim nadzorom. "Če je rešitev moj odhod, potem ga sedaj naznanjam," je dejal in dodal, da bo svojo odstopno izjavo parlamentu predložil v nedeljo.
Libija, ki se je po padcu dolgoletnega voditelja Moamerja Gadafija leta 2011 pogreznila v kaos, ima trenutno dva rivalska parlamenta, poleg tega pa še več milic, ki se bojujejo za nadzor nad bogatimi naravnimi viri države. Tanijeva vlada deluje iz manjšega mesta Tobruk na vzhodu države, v bližini meje z Egiptom, odkar je islamistična milica lani prevzela nadzor v Tripoliju.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Še pred Tanijevo napovedjo odstopa, sta rivalski skupini v torek v Ženevi začeli nov krog mirovnih pogajanj, ki potekajo pod okriljem ZN. Njihov cilj je oblikovanje vlade narodne enotnosti. Tokrat so se pogovorom pridružili tudi predstavniki parlamenta v Tripoliju, ki so jih minuli mesec bojkotirali.
Posebni odposlanec ZN Bernardino Leon, ki posreduje v pogovorih, oba ključna tabora poziva k sklenitvi političnega dogovora v upanju, da bi lahko vlada narodne enotnosti prinesla trajno prekinitev ognja.