Svet

Motiv napada na dva vojaška centra ZDA v Chattanoogi ostaja neznan

STA
23. 7. 2015, 08.02
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.57
Deli članek:

Ameriška zvezna policija FBI je v sredo objavila nekaj več podrobnosti napada na centra kopenske vojske in mornarice v Chattanoogi pretekli teden, vendar motiv za napad, v katerem so umrli štirje ljudje in napadalec, ostaja neznan. Američani so začeli samoiniciativno varovati vojaške centre, kjer vojaki niso oboroženi.

Wikipedia

Predstavniki FBI in državne policije Tennesseeja so v sredo opisali morilsko pot Mohameda Abdulaziza, ki je prejšnji teden najprej streljal iz svojega vozila na center nacionalne garde, kjer ni zadel nikogar, nato pa se je odpeljal nekaj kilometrov naprej do nabornega centra mornarice, kjer je izstopil iz avtomobila oborožen z avtomatsko puško in pištolo.

Eden od mornarjev je bil oborožen in je streljal nanj, a napadalca ni zadel. 24-letni Abdulaziz se je sprehodil skozi zgradbo in ubil dva mornarja oziroma marinca, nato stopil skozi zadnja vrata v vozni park ter tam ubil še dva. Nato se je obrnil in stopil nazaj v zgradbo, kjer so ga pričakali streli policistov.

Abdulaziz je bil rojen v Kuvajtu in je imel jordansko ter ameriško državljanstvo. Njegovi znanci pravijo, da je bil povsem običajen fant, dokler ni lani obiskal strica v Jordaniji. Po vrnitvi naj bi se spremenil. FBI pravi, da je napad izvedel sam, brez sodelovanja s kakšno teroristično skupino.

stroski, nasveti, finance, zavarovanje, generali, nalozbe

Zanimivosti

Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem

Po napadu so se okrepili pozivi, naj vojska spremeni politiko in oboroži vojake v nabornih centrih, vendar se to še ni zgodilo. Orožja tam ni, ker je bilo preveč nesreč. Nekaterim Američanom to ni dovolj in so se odločili vzeti stvari v svoje roke. Pred nabornimi in drugimi vojaškimi centri po ZDA dežurajo skupine oboroženih civilistov, ki pravijo, da želijo zavarovati svojo vojsko.

Nekateri se organizirajo sami, večina pa je del raznih oboroženih milic, ki jih v ZDA ne manjka. Opazili so jih med drugim v Georgiji, Ohiu, Wisconsinu, Teksasu, Michiganu, Arizoni in Tennesseeju. Policija jih ne more pregnati, dokler ne prekršijo zakona.

Javnost jih spremlja z mešanimi občutki. Nekateri Američani to podpirajo, drugi pa so zaskrbljeni, saj se bojijo, da bo prišlo do nesreč ali nasilja.

Zanimivosti

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja

LEČA
Leča

Stročnica, ki bogati jedilnike in odpravlja slabokrvnost