Predstavnik vojaškega letalstva Agus Dwi Putranto je novinarjem povedal, da prve ugotovitve kažejo, da 51 let staro letalo ni moglo razviti zadostne hitrosti zaradi okvare enega od štirih motorjev. Letalo se je tako med dvigovanjem nagnilo na desno in zadelo telekomunikacijski stolp.
Spomnil je, da je pilot kmalu po vzletu prosil za vrnitev na vojaško letališče, kar nakazuje, da je imel težave, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Priče so povedale, da se je letalo nagnilo in da se je iz njega valil črn dim tik preden je strmoglavilo na masažni salon in hotel v novem stanovanjskem naselju. Letalo je bilo pri tem povsem uničeno, veliko škodo pa je povzročilo tudi na bližnjih poslopjih.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Putranto je zanikal, da bi bilo letalo prepolno, potem ko so letalske oblasti po nesreči sporočale vse višje število potnikov na letalu. To je sprožilo obtožbe, da so bili na letalu tudi civilisti, ki so plačali za karto, kar je v nasprotju s pravili vojske.
Na letalu je bilo 122 ljudi, večinoma častnikov, žensk in njihovih družin. Ostale žrtve naj bi bili ljudje na tleh.
Svojci nekaterih civilistov iz nevojaških družin so povedali, da so plačali okoli 50 ameriških dolarjev za sedež na letalu. Vojska je to zanikala in napovedala preiskavo.
Iskanje morebitnih preživelih so končali v sredo in vojaške letalske sile so začele trupla prevažati svojcem po državi, poroča AFP.
To je šesto smrtonosno strmoglavljenje kakega indonezijskega vojaškega letala v zadnjem desetletju. Predsednik države Joko Widodo je po torkovi nesreči zahteval pregled vse bolj stare vojaške opreme.