Vsebino tajnih obveščevalnih dokumentov, ki razkrivajo početje Američanov, sta objavila časnika Liberation in Mediapart.
Dokumenti med drugim poročajo o tajnih srečanjih Hollanda z nemško opozicijo o grški krizi, zaskrbljenosti Sarkozyja zaradi ameriškega vohunjenja v Franciji in francoskih prizadevanjih v bližnjevzhodnem mirovnem procesu.
Trditve WikiLeaksa pritrjujejo razkritjem nekdanjega pogodbenega sodelavca NSA Edwarda Snowdna, ki je leta 2013 objavil, da so ZDA vohunile za vrsto svetovnih voditeljev, med drugim nemško kanclerko Angelo Merkel in brazilsko predsednico Dilmo Rousseff. Ta razkritja in dejstvo, da so ZDA množično zbirale podatke o telefonskih in spletnih komunikacijah, so močno škodovala odnosom med ZDA in njenimi glavnimi zaveznicami.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Bela hiša ni želela komentirati najnovejših razkritij. "Na splošno ne izvajamo obveščevalnih nadzornih dejavnosti v tujini, razen če ne gre za vprašanje nacionalne varnosti. To velja tako za navadne državljane kot za svetovne voditelje," je na obtožbe odgovoril tiskovni predstavnik Ned Price.